Noctua NT-H1 termopastos apžvalga

Šį kartą apžvalgoje Noctua kompanijos termopasta – NT-H1. Termopasta skirta sumažinti pagrindinio procesoriaus temperatūrai, NT-H1 su šia užduotimi susitvarko gana neblogai.

Trumpai apie Noctua kompaniją:

2005 metais Austrijoje susikūrusi Noctua kompanija labai greitai įsitvirtino daugelyje šalių. Jos produkcija pasižymi tylaus aušinimo technologijomis, kokybe ir gana originaliu dizainu.

Pakuotė:

Noctua NT-H1 termopastos pakuotė yra labai paprasta, bet dėl to ji neatrodo blogai. Ant pakuotės rasite visą reikalingą informaciją: pakuotės priekyje išdėstytos produkto savybės, kurios šalia turi ir atitinkamus paveiksliukus.

IMG_2424

IMG_2417

Gale rasite trumpą naudojimo instrukciją, kaip užtepti termopastą.

IMG_2421

Žemiau išvardintos pagrindinės specifikacijos, tokios kaip pakuotės tūris, tankis, spalva, laikas, kurį produktas bus efektyvus ant procesoriaus, temperatūros.

IMG_2420

Dešinėje pusėje produktas, kaip ir visa kita aprašytas anglų kalba, o žemiau jau ir kitomis kalbomis.

IMG_2418

Žemiau parašyta saugoti produktą nuo vaikų ir gyvūnų, vengti kontakto su oda ir akimis… Bei išvardintos pagrindinės savybės, esančios priekinėje pakuotes pusėje, čia jos su didesniais paveiksliukais.

IMG_2419

Ir be abejo pilna galinės pakuotės pusės nuotrauka.

IMG_2423

Termopastos švirkštas:

NT-H1 švirkštas yra vidutinio dydžio, jo dizainas visai neblogas. Priekinėje dalyje yra logotipas ir termopastos pavadinimas, galinėje, kaip ir pačios pakuotės galinėje pusėje išvardinta ko negalima daryti su šiuo produktu, taip pat keliais žodžiais parašyta, kas yra viduje( premium grade thermal compound).

IMG_2425

IMG_2416

Termopastos naudojimas:

Nors pati termopasta ir tiršta, tačiau ji labai lengvai tepasi ant procesoriaus paviršiaus. Jos užteks ne vienam kartui, pagal gamintoją, ne mažiau, kaip penkiolikai. Šis skaičius ne iš piršto laužtas, o yra tikras, panaudojus pastą keliems procesoriams, jos beveik nesumažėjo.

Testui atlikti buvo naudojami keli kompiuteriai su skirtingais procesoriais, vienas senesnis ir silpnesnis, kitas naujesnis ir galingesnis.

Pradėkime nuo silpnesniojo modelio:

-Sempron 2800+

IMG_2428

O šitaip atrodo tepama termopasta:

IMG_2414

Intel Core 2 Duo E6300

IMG_2426

Ir vėlgi jau užtepta termopasta:

IMG_2427

Testai:

standartine

nt-h1

Kaip ir buvo galima tikėtis termopastos savybės labiau pasireiškė naudojant su galingesniu procesoriumi, jo temperatūra neapkrovus sumažėjo 5 laipsniais, o apkrautame net 7 laipsniais. Naudojant su silpenesniu procesoriumi temperatūrų skirtumai buvo mažesni, jame temperatūros ir taip žemesnės, todėl termopasta taip ir neatskleidė savo savybių. Neapkrovus procesoriaus, jo temperatūra sumažėjo 5 laipsniais, o apkrovus mažiau- tik 3 laipsniais, gal dėl to, jog procesorius labiau įkaito dėl ilgesnio veikimo.

Išvada:

Termopasta pasižymi gana geromis savybėmis, kurios remiantis testu atsiskleidžia aukštesnėje temperatūroje, tačiau ir nėra pati pigiausia rinkoje. Vis dėl to geriau rinkis brangesnį, bet kokybiškesnį produktą. Ši termopasta tiks žaidėjams ir “turbintojams”, nes termopastos savybės atsiskleidžia didesnėje temperatūroje. NT-H1 šiuo metu dar nėra Lietuvos parduotuvėse, tačiau ją galima užsisakyti užsienyje už kokius 30 litų su siuntimu.

Dėkojame Jakob Dellinger už suteiktą Noctua produktą.

kokybe45