Majamio universiteto studento siekis išrasti nano robotą

Majamio universiteto studentas Justinn Eddie daug laiko praleidžia konstruodamas ir žaisdamas su nuotoliniu būdu valdomais robotais. Jis planuoja išrasti nano dydžio robotą, kuris galėtų būti implantuojamas po žmogaus oda ar venų viduje ir kuris sugebėtų judėti iš vienos žmogaus kūno vietos į kitą pernešdamas maistingas medžiagas arba medikamentus.

Studento teigimu, jei padidintume šį robotą, jis atrodytų kaip kapsulė ir turėtų tarsi propelerį, kuriuo galima valdyti roboto judėjimą kūnu taip, kad pacientas nei matys, nei jaus visų procesų, vykstančių kūne. Taip pat norima sukurti smulkią radijo komunikaciją, kuria būtų palaikomas ryšys su viduje esančiu robotu.

Justinn Eddie skiria visą dėmesį šio projekto įgyvendinimui ir dėl to, jog yra įkvėptas savo mažosios sesers, kuri serga diabetu ir jai nuolat reikia insulino. Studentas teigia, kad teoriškai yra įmanoma sukurti robotą, kuris galėtų būti implantuojamas ir perneštų insuliną į jos kasos organą. Tokiu būdu jos gyvenimas taptų kokybiškesnis.

Kūrėjas tikisi, kad nano versijos robotas, implantuotas į žmogaus kūną, galėtų padėti žmonėms, nuolat susiduriantiems su per dideliu arba per mažu kraujospūdžiu.

Osama Ettouney apibūdina studentą kaip ambicingą, nuosekliai siekiantį užsibrėžtų tikslų. Justinn Eddie į savo projektą tikisi įtraukti įvairias disciplinas atstovaujančius mokslininkus – chemikus, kompiuterių inžinierius, fizikus ir kitus specialistus tam, kad jo projektas pasiektų kitą lygmenį. Jis suvokia, kad šio projekto įgyvendinimui turės būti skiriama daug laiko, bet tikina, kad tai suteikia jam gyvenimo prasmės.

oo