Cougar Power 550W maitinimo bloko apžvalga

Norėdami įsigyti naują maitinimo bloką savo kompiuteriui galime rinktis iš plataus įvairių gamintojų siūlomų prekių asortimento. Pasirinkimą dažnai lemia kaina, kokybė, gamintojo populiarumas ir kiti veiksniai. Šioje apžvalgoje pristatomas COUGAR kompanijos, kuri yra HEC COMPUCASE kompanijos dalis, maitinimo blokas Cougar Power 550W.

Trumpa informacija apie gamintoją

HEC COMPUCASE – populiari maitinimo blokų, korpusų ir adapterių kompanija, kuri įkurta 1979 metais. Kompanijos būstinė įsikūrusi Taivane, pagrindinis gamybos fabrikas – Kinijoje. HEC COMPUCASE taip pat turi skyrius JAV, Didžiojoje Britanijoje, Ispanijoje ir Vokietijoje. Vokietijoje įsikūręs kompanijos padalinys pavadintas COUGAR GERMANY. Vieni šios kompanijos gaminių – Cougar maitinimo blokai, sudarantys tris serijas: Cougar S, Cougar CM ir Cougar Power. Lietuvos rinkoje tap pat galima įsigyti HEC COMPUCASE, COUGAR gaminių.

Keletas faktų apie Cougar Power maitinimo blokų seriją

Cougar Power maitinimo blokų serijoje galima įsigyti 400W, 550W, 700W gaminių. Ši serija pasižymi:
• Aukštos kokybės komponentais.
• Produktyvumu – turi 80 PLUS BRONZE sertifikatą ir atitinka Energy Star 5.0 reikalavimus.
• Dideliu 120mm ventiliatoriumi, skirtu tobulam aušinimui ir pasižyminčiu itin žemu triukšmo lygiu (17-25dB).
• Visišku saugumo užtikrinimu ir kitomis savybėmis.

Cougar maitinimo bloko informacinė papkė

Kompanija, atsiųsdama maitinimo bloką, iš pradžių pasirūpino 550W maitinimo bloko informacinės papkės pristatymu. Joje buvo pateikta naudingos informacijos apie gaminio specifikacijas ir technines ypatybes.

Maitinimo bloko Pakuotė ir komplektacija

Cougar 550w maitinimo bloko gamintojai pakuotės dizainui skyrė pakankamai pastangų, jog pakuotė atspindėtų kompanijos gaminio solidumą, kokybiškumą ir efektyvumą. Ant juodos pakuotės viršaus puikiai išryškintas Cougar logotipas ir jo modelis, o kampe patalpinti kompanijos sertifikatai: 80 PLUS BRONZE, Nvidia SLI ir ATI Crossfire. Pakuotės šoninėje dalyje pateiktos septynios pagrindinės maitinimo bloko specifikacijos: 120mm dydžio ventiliatorius, fuzzy ventiliatoriaus valdymas, žemas triukšmo lygis, ATX 12V ir EPS 12V jungtys, saugumo užtikrintumas, aukšto lygio efektyvumas ir aktyvus PFC.

Dėžutės galinėje dalyje galime rasti anglų ir vokiečių kalbomis pateiktą maitinimo bloko serijos informaciją, kuri jau pateikta auksčiau. Taip pat matome iliustruotas bloko jungtis ir COUGAR 400,550 ir 700W matinimo blokų savybes.

Pakuotės komplektacijoje randame maišelį, kuriame įdėtas Cougar Power maitinimo blokas, keturis pritvirtinimo varžtus, maitinimo kabelį, informacinį vadovą, Cougar logotipo emblemą bei kompiuterinės disketės adapterį.

Ištraukus maitinimo bloką iš juodo solidaus maišelio iš karto į akis krenta ryški orandžinė spalva bei laidų gausumas. Blokas naudoja 120 x 120 milimetrų dydžio ventiliatorių, kuris sukauptą oro srautą pašalina pro korio formos groteles. Maitinimo bloko gale įtaisytas energijos jungiklis, išjungiantis kompiuterio dėžės maitinimą. Maitinimo blokas yra 150 x 160 x 86 milimetrų dydžio. Dydžiu jis neišsiskiria iš standartinių ATX įrenginių.

Specifikacijos

Cougar Power 550w matinimo blokas veikia 50-60 Hz dažniu. Galime teigti, jog per vieną sekundę įvyksta 50-60 svyravimų. Tiekimo srovės stiprumas laidininke siekia 10 ampermetrų. Naudojant maksimalius +3.3V ir +5V įtampos vienetus išskiriama 120W galia. O +12V1 ir +12V2 – 480W. Kompanija taip pat teigia, kad Cougar Power 550 W matinimo blokas naudoja naujas technologijas, kurios užtikrina visišką apsaugą nuo betkokio nesusipratimo, mažos ar didelės įtampos, perkrovos ar trumpesnio sujungimo. Cougar pasižymi produktyvumu, tai įrodo turimas 80 PLUS BRONZE sertifikatas. Jo dėka pasiekiamas gana aukštas energijos efektyvumas ir elektros energijos taupymas. Visa tai matome žemiau pateiktoje lentelėje.

Bloko viduje randame kelis radiatorius.Prie šoninio radiatoriaus uždėta plastmasinė apsaugos lentutė, kuri apsaugo šoninį bloko korpusą nuo galimo įkaitimo. Kiek giliau pažvelgus galime įžiūrėti daugybę mažų tranzistorių, kurie padeda sumažinti šilumos išskleidimo kiekį. Tarp dviejų radiatorių stovintis aukštos kokybės japoniškas kondensatorius palaiko stabilumą ir ilgą patvarumą. Jis sugeba atlaikyti iki 105 laipsnių temperatūros. Nauja technologija suteikia galimybę naudotis maitinimo bloku ilgus metus.

Bloko ventiliatorius išties nemažas – 120mm ir iš pirmo žvilgsnio grėsmingas. Vos tik pažiūrėjus gali pasirodyti, jog jo skleidžiamas garsas bus didelis. Deja, tai netiesa. Įrenginys automatiškai valdomas davikliu, todėl ventiliatorius skirtas tobulam aušinimui. Pasak kompanijos jis pasižymi itin žemu triukšmo lygiu (17-25dB).

Kabeliai

550w maitinimo bloko gamintojai pasirūpino kabelių gausumu, tačiau gaila, jog nenaudojamų kabelių atjungti neįmanoma. Visi laidai yra įvilkti į dryžuotas baltos ir orandžinės spalvos „juosteles“. Šiuo metu sunku rasti neįvilktus laidus, nes gamintojai stengiasi pateikti vis naujesnius ir geresnius laidų variantus. Iš viso galime rasti 14 laidų, iš kurių daugiau negu pusė lieka nepanaudota. Tad pradėkime apie juos kiek plačiau.

Pagrindinės plokštės jungtis yra puikiai suderinama su 4-7 metų senumo ATX serijomis jos ilgis siekia 45 centimetrus. Komplekte randame ATX/EPS12V 8(4+4) Pin vieną procesoriaus maitinimo laidą ir PCI-Express 8(6+2) Pin kontaktinį kabelį. Abu jie yra 45 centimetrų ilgio. Nepamirškime ir S-ATA jungčių. Jų yra keturios, dviem ilgiais: 45 ir 15 centimetrų. Išorinių S-ATA laidų yra penkios, kurių ilgis – 45 ir 15 centimetrai. Galime džiaugtis, jog Cougar neįmontavo „floppy“ kompiuterinės disketės laido. Gamintojai prideda tik adapterį.

Testas

Norint gauti užtikrintus rezultatus neužtenka kompiuterio apkrauti ir išmatuoti įvairiomis programomis. Su programine įranga galime tik diagnozuoti maitinimo bloko savybes. Tai turbūt viena iš didesnių problemų, kadangi specialūs apkrovos generatoriai, kurie pateikia ampermetrų skaičius šimtųjų dalių tikslumu yra gana brangūs ir įperkami tik stambiųjų įmonių. Todėl ateityje remsimės pigesnio tipo įrangos variantu.

Kompiuterio parametrai

Procesorius:
AMD Sempron, 1666 MHz (10 x 167) 2400+
Pagrindinė Plokštė: Abit an7
Kietasis Diskas: ExcelStor J680 (76 GB)
Vaizdo plokštė: AGP 8x: nVIDIA GeForce FX 5500
Operatyvioji atmintis: 768mb PC3200 DDR SDRAM

Pabandysime pasiremti programine įranga. Mes naudosime OCCT c3.0.0 programą, su kuria nustatysime 3.3V ir 5.5V įtampų kitimą po pilno 1h apkrovimo. Pradėkime.

Rezultatai

Testo rezultatai parodė, kad maitinimo blokas geba išlaikyti gana aukštą naudingumo koficientą 96.69 – 97.60% apkrovime. Iš pradžių kompiuteris buvo paliktas ramybės būsenoje. Po kurio laiko buvo galima pastebėti, jog 3.3V veikianti įtampos galia kinta vos 0.01 – 0.02V tikslumu. 5V įtampa veikia ypač stabiliai. Programinė įranga nenustatė jokio mažesnio ar didesnio nuokrypio. 96.69 – 97.60% apkrautas kompiuteris atitinkamai 3.3V įtampai po apkrovimo parodė, jog jo koficientas krenta ~ 0,10V tikslumu, o tai iš tiesų nėra daug. Po 5V visiško apkrovimo galime pastebėti, jog šį kartą skaičius pasikeitė. Jis nukrito iki 0,17V įtampos, tai yra gana geras rezultatas, kuris užtikrina neblogą produktyvumą. Tiesa, apkrovus kompiuterį 96.69 – 97.60 procentais galime išgirsti, kad maitinimo blokas išleidžia kur kas didesnį garsą negu ramybės būsenoje. Tai galime priskirti prie maitinimo bloko trūkumų.

Išvados

Cougar Power 550W maitinimo blokas iš tiesų pasižymi aukštu naudingumo koficientu, aukštos kokybės specifikacijomis, tačiau galime rasti keletą minusų. Visų pirma turbūt didžiausias trūkumas susijęs su tuo, jog neatjungsime nereikalingų laidų, o tai sukelia diskomfortą. Antras minusas, kurį galima išskirti, yra garso išleidimas veikiant 96-97% apkrovime. Nors iš pirmo žvilgsnio maitinimo blokas yra labai tylus, tačiau vis dėlto apkrovus kompiuterį galime įsitikinti, kad jis gali būti ir tylesnis. Kita vertus, maitinimo blokas nėra brangus. Lietuvoje jo kaina siekia apie 230litų. HEC maitinimo blokų galime įsigyti virtualiose parduotuvėse: Pigu.lt, Itbank.lt, PC.lt, Skytech.lt ir kitose. Pabaigdamas ir įvertindamas šio gaminio kokybės ir kainos santykį norėčiau pridurti, jog Cougar power 550w blokas yra tikrai vertas dėmesio.

Dėkojame Christian‘ui Verfürth‘ui ir GNT už suteiktą Cougar Power 550w maitinimo bloką.