Robotė-dvynė “Geminoid F”

Osakos  universiteto mokslininkai ir robotų gamintoja Kokoro susibūrė į vieną komandą turėdami vieną tikslą – sukurti realiai atrodantį nuotoliniu būdu valdomą moteriškos lyties panašų į tikrą žmogų robotą, kuris imituoja žmogaus operatoriaus veido ekspresijas ir kalbą.

Sukurtas 20 metų vienos realios merginos modelis pavadintas “Geminoid F”. Robotas turi ilgus juodus plaukus, švelnią silikoninę odą ir labai panašius į tikrus žmogaus dantis, kurie leidžia jai natūraliai šypsotis.

Atsižvelgiant į roboto kūrėjų tvirtinimus, galima teigti, jog robotės draugiška išvaizda suteikia galimybę jai dirbti registratore įvairiuose sektoriuose, pavyzdžiui, muziejuose. Tyrėjai taip pat planuoja ištestuoti jos gebėjimą padėti ligoninės pacientams.

Įdomus dar vienas faktas, kad “Geminoid F” robotės kūrimo komandai vadovavo Osakos universiteto profesorius Hiroshi Ishiguro, kuris yra žinomas kaip žmogus, sukūręs distancinio valdymo būdu veikiantį robotą “Geminoid HI-1”, kuris yra jo paties modelis-dvynys. Žemiau pateikiame vaizdo siužetą, kuriame – interviu su Hiroshi Ishiguro apie robotą Geminoid HI-1 ir tolimesnius iššūkius.

Naujasis robotas “Geminoid F” veido ekspresijas gali atkartoti kur kas natūraliau  nei kiti tokio tipo robotai, jo pirmtakai. Į ankstesnį Geminoid HI-1 modelį įmontuoti  46 pneumatiniai varikliukai, o Geminoid F naudoja vos 12.

Robotą “Geminoid F” lengva valdyti distancinio manipuliatoriaus pagalba, kurį sukūrė ATR  Intelligent Robotics and Communication laboratorijos. Jį sudaro sumani kamera, kuri seka operatoriaus veido judesius.Atitinkami duomenys perduodami roboto valdymo sistemai, kuri koordinuoja jo pneumatinių pavarų judesius tam, kad veido ekspresijos būtų atkuriamos ir androido veide.

Efektyvus dizainas leidžia sumažinti roboto kainą. Kokoro kompanija planuoja Geminoid F kopijas imti pardavinėti kitą mėnesį už 110 000 dolerių.