E-skaityklių pardavimai 2013m. pasieks viršūnę

Vis daugiau ir daugiau žmonių renkasi naująsias elektronines skaitykles, o ne tradicines popierines knygas. Tokį žmonių pasirinkimą galima pateisinti – juk popierinės knygos užima daug vietos, o jas perskaičius ir padėjus į lentyną, jos tik kaupia dulkes.

Yra spėjama, jog 2013 metais e-skaityklių pardavimų skaičius pasieks viršūnę – 14 milijonų pardoutų įrenginių. Tačiau 2014 metais yra numatomas nuosmukis – pardavimų skaičius sumažės 7 procentais.

Informa Telecoms & Media praneša, jog pardavimų nuosmukis įvyks dėl to, jog su e-skaityklėmis konkuruos platesnės paskirties įrenginiai; tokie, kuriais galima ne tik skaityti knygas, bet ir naršyti internete, žaisti žaidimus ir t.t. Tokie įrenginiai galėtų būti mobilūs telefonai ar planšetiniai kompiuteriai (pvz., Apple iPad).

„Dabartinės e-skaityklės vartotojui siūlo gerus skaitymo potyrius, aukšto lygio portatyvumą ir mažas baterijos sąnaudas. Tačiau šiems prietaisams grasina elektroninių knygų pasiūla tokiems įrenginiams kaip mobiliesiems telefonams, planšetiniams kompiuteriams, netbukams ir kitiems nešiojamiesiems elektroniniams įrenginiams“ – sakė Gavin Byrne, ITM apžvalgininkas.