Noctua C12P SE14 procesoriaus aušintuvo apžvalga

Noctua C12P SE14 aušintuvas yra jo pirmtako C12P patobulinimas. Atnaujintame aušintuve naudojamas naujesnis ir galingesnis NF-P14 ventiliatorius. Šis atnaujinimas turėtų teigiamai paveikti aušinimo savybes ir temperatūras. Ar šis spėjimas pagrįstas, išsiaiškinsime teste.

Trumpai apie Noctua kompaniją:

Noctua kompanija įsikūrė 2005 metais Austrijoje ir vos per kelis metus įsitvirtino daugelio šalių rinkose. Jos produkcija pasižymi geru aušinimu, skleidžiamu mažu garsu, kokybe bei gana originaliu dizainu. Kiekvienais metais apie Noctua sužino vis daugiau žmonių, tačiau ne visur šio gamintojo gaminiai parduodami. Lietuvoje nemažai žmonių žino apie šį gamintoją, tačiau čia jo gaminių nusipirkti dar nėra galimybių, bent jau kol kas.

Pakuotė:

Kaip ir įprastai, apžvelgsime pakuotės dizainą ir informaciją, esančią kiekvienoje jos dalyje. Pradėkime nuo priekinės dalies, kurioje, kaip jau įprasta, yra Noctua logotipas, gaminio modelis. Taip pat atskirta vieta, kurioje išvardintos visos pagrindinės savybės ir komplektacija.  Kairėje pusėje yra trumpi aprašymai keliomis užsienio kalbomis. Galinėje dalyje – šiek tiek ilgesnis anglų kalbos aprašymas, nes jos nebuvo kairėje pusėje, taip pat apibūdinti ir pagrindiniai parametrai, aprašyti priekinėje pusėje. Dešinėje pakuotės pusėje, kitaip nei kitose Noctua aušintuvų pakuotėse, yra permatomas “langelis”, kaip ir priekinėje dalyje, pro kurį galima matyti aušintuvo radiatorių. Pakuotės viršuje yra išvardintos visos aušintuvo specifikacijos. Taip pat, kaip ir ant visų naujesnių baltos spalvos pakuočių, taip ir ant šios yra aušintuvo.

[nggallery id=43]

Pakuotės turinys:

Pakuotėje yra dvi dėžutės – mažesnė, kurioje yra reikiamos dalys ir didesnė – su aušintuvu ar bent jo dalimi. Mažesnėje dėžutėje yra Premium kit, kuriame yra NT-H1 termopasta, ventiliatorių montavimo reikmenys, Noctua ženkliukas. Minėtoje dėžutėje taip pat yra atsuktuvas, vartotojo instrukcija su AMD ir Intel sistemų montavimų nurodymais, Intel skirta pagrindinės plokštės galinė plokštelė bei jos montavimo reikmenys. Taip pat yra ir AMD montavimui skirtos smulkmenos, tačiau nėra galinės plokštelės, tad, jei Jūsų pagrindinės plokštės komplektacijoje jos nėra, ją teks nusipirkti. Pereikime prie didesnės dėžutės, kurioje yra pats NH-C12P SE14 aušintuvo modelis. Jis pateikiamas jau surinktas, tad neišmanantiems nekils problemų surenkant aušintuvą iš dalių, tiesa, ventiliatorius nepritvirtintas, tad jį vis tiek reikės prikabinti prie radiatoriaus naudojant vielutes, kurios pridedamos Premium kit rinkinyje.

[nggallery id=44]

Aušintuvas:

Pats NH-C12P aušintuvo modelis yra gana mažas, lyginant jį su milžinu NH-D14 ar net pačiu NH-U12P SE2. Pats jo dydis gal ir nėra labai mažas, tačiau jo forma skiriasi, jis yra lyg paverstas šonu NH-U12P radiatorius. Tai yra teigiama savybė tiems, kurių korpusas yra gana siauras ir du minėti didesni aušintuvai į juos netilpo. Tai, kad radiatorius paverstas šonu neturėtų pabloginti jo aušinimo, jis turi net 6 varinius aušinimo vamzdelius. Taip pat aušinimui naudojamas naujausias ir galingiausias Noctua ventiliatorius – NF-P14, tad jis ne tik geriau aušina nei jo pirmtakas NH-C12P, bet ir galbūt varžysis su kitais Noctua ar kitų gamintojų galiūnais. Visa tai išsiaiškinsime teste. Noctua C12P SE14 procesoriaus aušintuvo dizainas panašus į kitus Noctua aušintuvų modelius.

[nggallery id=45]

Specifikacijos:

Procesorių lizdai: Intel LGA1366, LGA1156, LGA775 ir AMD AM2, AM2+, AM3 (jiems reikia galinės pagrindinės plokštės plokštelės)

Aukštis be ir su ventiliatoriumi: 90/114mm

Plotis be ir su ventiliatoriumi: 126/140mm

Gylis be ir su ventiliatoriumi: 152/152mm

Svoris be ventiliatoriaus/su ventiliatoriumi: 550/730g

Galimų ventiliatorių skaičius: 1

Ventiliatorių dydis: 140x140x25mm / 120x120x25mm

Ventiliatorių modelis: NF-P14 ir NF-P12

Ventiliatoriuose naudojamas guolis: SSO

Ventiliatorių apsisukimai: 1200/900RPM bei 1300/900RPM

Oro srautas: 110.3 kubinių metrų per valandą

Oro srautas su adapteriais: 83.7 kubinių metrų per valandą

Skleidžiamas garsas: 19.6dB

Skleidžiamas garsas su adapteriais: 13.2dB

Naudojama elektros energija: 1.2W

Įtampa: 12V

Garantija: 6 metams

Minimalus veikimo laikas: 150 000 valandų/~17 metų

Montavimas į korpusą:

Montavimas į korpusą, kaip jau esu minėjęs ne vienoje šio gamintojo aušintuvų apžvalgoje, yra išties paprastas. Šis modelis taip pat nėra išskirtinis, manau, jog jį galėtų pritvirtinti beveik kiekvienas. Įmontavus aušintuvą, lieka nemažai vietos šone, kitaip nei būdavo su didesniais modeliais (nekalbant apie  NH-U9B), todėl C12P puikiai tiks ir mažiems korpusams.

[nggallery id=46]

Testas:

Testo pagrindinis tikslas buvo išsiaiškinti, kokia bus procesoriaus temperatūra naudojant šį procesorių. Bandant šį modelį paaiškėjo, kad jis tik vienu laipsniu atsiliko nuo didesniojo ir net du ventiliatorius turinčio NH-U12P SE2. Taigi, šis aušintuvas nors ir šiek tiek mažesnis, tačiau gali lygiuotis į galingesnius modelius. Šio modelio puikiai užteks įprastiniam naudojimui ir šiek tiek paspartinus procesorių.

Testui naudotas kompiuteris:

ASRock N68C-S pagrindinė plokštė

AMD Athlon II X3 435 2.9GHz procesorius

2GB DDR3 – 1600 darbinės atminties

Seagate 500GB SATAII kietasis diskas

Integruota nForce 630a vaizdo plokštė

Išvada:

NH-C12P, kaip ir kiti Noctua gaminiai yra gana brangūs, tačiau kaina atitinka kokybę. Gaminiai, kaip skelbiama pati kompanija, dirba itin tyliai ir atlieka savo pagrindinę funkciją – efektyviai sumažina procesoriaus temperatūrą. Tai iliustruoja ir Noctua C12P SE14 procesoriaus aušintuvo apžvalga.

Dėkojame Jakob Delinger iš Noctua už suteiktą gaminį.