Noctua NH-C14 – žemo profilio aušintuvo apžvalga

Visai neseniai Noctua išleido į rinką naują aušintuvą – NH-C14. Šio aušintuvo radiatorius yra žemo profilio, todėl jis lengvai tilps į mažesnius korpusus. Taip pat ant šio aušintuvo yra net du NF-P14 ventiliatoriai, kurie pagerina aušinimą.

Trumpai apie Noctua:

Noctua kompanija įsikūrė 2005 metais Austrijoje ir vos per kelis metus įsitvirtino daugelio šalių rinkose. Jos produkcija pasižymi geru aušinimu, skleidžiamu mažu garsu, kokybe bei gana originaliu dizainu. Kiekvienais metais apie Noctua sužino vis daugiau žmonių, tačiau ne visur šio gamintojo gaminiai parduodami. Pagaliau ir Lietuvoje atsirado parduotuvė, kurioje galima nusipirkti Noctua gaminių. Tačiau, kad ir kaip tai atrodytų džiugu, kainos tikrai didelės, todėl Lietuvoje dar nelabai apsimoka pirkti šio gamintojo prekes.

Pakuotė:
Kaip jau minėjau vienoje iš senesnių Noctua apžvalgų, nuo šiol jos pakuotės yra baltos spalvos su produkto kontūrais ant jos.  Ant pakuotės yra visa reikiama informacija, todėl renkantis vieną iš gaminių Jūms bus paprasčiau, nes žinosite ką rasite viduje ir ką tas produktas gali. Beje, ant šio aušintuvo pakuotės nebėra apdovanojimų.

[nggallery id=49]

Pakuotės turinys:

Dėžėje yra kelios mažos dėžutės bei viena didelė. Joje kaip jau ir aišku yra NH-C14 aušintuvas – jau surinktas. Vienoje iš mažesnių dėžučių yra reikalingos dalys: atsuktuvas, montavimo priedai Intel ir AMD procesoriams, termopasta, Noctua ženkliukas, keletas adapterių ventiliatoriams ir vartotojo instrukcija. Kita maža dėžutė, kuri yra pagrindinės pakuotės apačioje – tuščia. 🙂 Įdomus Noctua sprendimas.

[nggallery id=50]

Aušintuvas:

Aušintuvą sudaro žemo profilio radiatorius ir du NF-P14 ventiliatoriai. Kaip jau minėjau pradžioje, šis aušintuvas puikiai tiks mažesnių korpusę savininkams, priešingai nei kiti galingi aušintuvai, pvz: NH-D14. Tačiau nors ir mažesnis, jis nedaug tenusileis pastarajam. NH-C14 turi 6 aušinimo vamzdelius, kurie tur4tų užtikrinti puikų procesoriaus aušinimą. Šis modelis, kaip ir visi kiti Noctua gaminiai yra lengvai montuojamas. Iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, jog nėra galimybės jo prisukti prie pagrindinės plokštės, tačiau viskas yra paprasta, radiatoriuje yra paliktos dvi angos, kuriose puikiai telpa atsuktuvas.

[nggallery id=51]

Specifikacijos:

Procesorių lizdai: Intel LGA1366, LGA1156, LGA1155, LGA775 ir AMD AM2, AM2+, AM3 (jiems reikia galinės pagrindinės plokštės plokštelės)

Aukštis be ventiliatorių/su ventiliatoriais(mm): 105/130

Plotis(mm): 140

Gylis(mm): 166

Svoris be ventiliatoriaus/su ventiliatoriumi/ventiliatoriais(g): 700/850/1000

Galimų ventiliatorių skaičius: 2

Ventiliatorių dydis(mm): 140x140x25 / 120x120x25

Ventiliatorių modelis: NF-P14 ir NF-P12

Ventiliatoriuose naudojamas guolis: SSO

Ventiliatorių apsisukimai: 1200/900RPM bei 1300/900RPM

Oro srautas: 110.3 kubinių metrų per valandą

Oro srautas su adapteriais: 83.7/71.2 kubinių metrų per valandą

Skleidžiamas garsas: 19.6dB

Skleidžiamas garsas su adapteriais: 13.2/10.1dB

Naudojama elektros energija: 1.2W

Įtampa: 12V

Garantija: 6 metams

Minimalus veikimo laikas: 150 000 valandų/~17 metų

tinklapiu kurimas

Testas:

Šis aušintuvas išties gerai atlieka savo funkciją ir puikiai aušina, todėl jis tiks spartintojams ir kitų naujovių mėgėjams. Testas buvo atliktas sudėtingesnėmis sąlygomis nei įprasta. Testo metu kambario temperatūra buvo ~25-26 laipsniai. Tačiau net ir tai nesutrukdė aušintuvui parodyti išties gerų rezultatų. Net ir pilnai apkrautas procesorius tik keliais laipsniais viršijo kambario temperatūrą. Neapkrauto procesoriaus temperatūra buvo netgi žemesnė nei patalpos. Taip pat šis aušintuvas testuojant su apkrautu procesoriumi nė kiek nenusileido, o bandant su neapkrautu netgi aplenkė milžiną NH-D14.

Testui naudotas kompiuteris:

ASRock N68C-S pagrindinė plokštė

AMD Athlon II X3 435 2.9GHz procesorius

2GB DDR3 – 1600 darbinės atminties

Seagate 500GB SATAII kietasis diskas

Integruota nForce 630a vaizdo plokštė

Išvada:

Noctua NH-C14 aušintuvas yra apie 10 eurų brangesnis už kitą šio gamintojo galiūną NH-D14. Tai reiškia, jog šis testuotas modelis yra brangiausias iš visų gamintojo produktų. Tačiau net ir kainuodamas brangiai, jis vertas visų pinigų, kadangi puikiai atlieka savo pagrindinę funkciją – aušinimą. Kaip praneša gamintojas, kaina iškelia patys pardavėjai, todėl, kad tai vis dar naujas modelis, greitu metu kaina turėtų susilyginti su NH-D14. Kol kas šio modelio nėra Lietuvoje, tačiau jį galima nusipirkti iš užsienio, bet tuomet šio produkto kaina gali dar išaugti, nes siuntimas gali kainuoti papildomai.

Dėkojame Jakob Delinger iš Noctua už suteiktą gaminį.