Paaukok inkstą – nusipirk naują iPad

Naujųjų technologijų amžiuje kompiuteriai tampa įrankiais, kurių pagalba yra lengviau surandami ir nelegaliai parduodami žmonių inkstai. Tai pasaulyje vyksta maždaug kas valandą.
Apie 10000 nelegalių inkstų operacijų yra atliekama aplink visą pasaulį, šis skaičius sudaro 75% visos juodosios rinkos.

Augantis žmonių skaičius, kurie kenčia nuo širdies ligų, diabeto, aukšto kraujospūdžio, sudaro palankias sąlygas plėstis nelegaliai prekybai. Dėl šių ligų padidėja poreikis atlikti operacijas, kurios kai kam neša didelį pelną. Tai ištysai auganti problema. Nors rizika gultis ant operacinio stalo yra pakankamai didelė, žmones suvilioja pinigai.

PSO ( Pasaulinė sveikatos organizacija ) teigia, kad organų brokeriai medžioja neturtingus ir visuomenės pažeidžiamus asmenis, siūlydami jiems už inkstą 5000 dolerių ( apie 13 600 Lt).
Kinijos brokeriai skelbia: „Paaukok inkstą – nusipirk naują iPad“, ir už jį siūlo 3920 dolerių (apie 10 600 Lt).

Vėliau inkstas gali būti parduodamas dar kelis kartus, tuo metu jis keliauja į Kiniją, Indiją ar Pakistaną, kol pasiekia žmogų, kuriam jo labiausiai reikia. Ir už tai jis turi sumokėti 200 000 dolerių (544 000 Lt). Pasirodo visa tai vyksta ne tik Trečiojo pasaulio šalyse.

Praeitą savaitę Izraelyje buvo suimtas gydytojas ir kiti 9 asmenys įtariami nelegalia inkstų prekyba.

Tik pakankamai turtingi žmonės gali sau leisti nusipirkti gyvybiškai svarbų organą. Dažniausiai jie bendradarbiauja su gydytojais, ligoninių administracija. Šių žmonių bendradarbiavimas yra nelegalios veiklos pradžia.