Plančetinis kompiuteris – sparčiausiai besivystantis įrenginys

Ar kada būtumėte pagalvoję, jog nuo didžiulio stacionaraus kompiuterio pereisime prie mažo nešiojamo ir net rankoje telpančio prietaiso? Galbūt ir taip, tačiau mažai kas prognozavo plančetinių kompiuterių tokį išpopuliarėjimą, o su lyg kiekviena diena pardavimų skaičius vis didėja.

„Vos tik vartotojai įsigyja savo pirmąjį plančetinį kompiuterį susižavi ir bėgant laikui ima ir nusiperka vis naujesnį bei tobulesnį įrenginį“ – praneša Markas Donovanas. Tyrimai rodo, jog plančetuose populiariausią vietą užima vaizdo klipų žiūrėjimas – net 10 procentų. Jie peržiūrimi yra net kiekvieną dieną. Net Išmaniuosiuose telefonuose, tai nėra taip populiaru. Juos žiūri vos tik 3 procentai vartotojų.

Statistikos duomenimis Apple iPad plančetiniai kompiuteriai yra labiausiai perkami. Šių metų kovo mėnesį, po naujo kompanijos įrenginio išleidimo į rinką, per savaitgalį buvo parduota net 3 milijonai egzempliorių. O per 2010 metus po blockbuster pasirodymo buvo išparduota net 14 milijonų plančetų.

Kompanija turėtų džiaugtis tokiais skaičiais. Net šių metų pradžia jiems rodo itin palankius rezultatus. 68% žmonių renkasi būtent Apple produktus, o likusieji 32% pasirenka plančetus su Google Android operacine sistema. Keista, tačiau pagal statistiką moterims šie įrenginiai labiau patinka nei išmanieji telefonai.

Kompanija tikisi dar labiau padidinti pardavimų skaičių, kai bus išleista IOS 6 operacinė sistema. Kaip matome Apple ateitis kol kas šviesi, kol kas turima ištikimus vartotojus, kurie nėra nusivylę jos kūriniais.

Galite pažiūrėti linksmą reportažą, kuriame mergina siūlo įsigyti išmanųjį telefoną, o vyras plančetą: