Kaip pavogti asmeninius duomenis naudojantis smegenų skaitymo įrenginiu?

Emotiv sąsaja tarp smegenų ir kompiuterio buvo sukurta tam, kad leistų vartotojams kontroliuoti kompiuterį tiesiog mintimis, taip pat kad atvertų kelią kompiuterių naudojimui be rankų. Tai padėtų žmonėms su negalia bendrauti mašinų pagalba. Kalifornijos universiteto ir Oksfordo mokslininkai atrado būdą kaip pavogti vartotojų asmeninę informaciją, prisijungimo duomenis, PIN kodus ir panašiai, būtent Emotiv įrenginio pagalba.
300 dolerių vertės Emotiv įrenginys veikia elektrinių signalų į smegenis jutimu. Tie signalai yra interpretuojami kaip komandos kompiuteriams. Šiuo atveju, mokslininkus sudomino kitas šio metodo panaudojimas, kuris leistų skaityti mintis. Ar jie galėtų Emotiv įrenginį naudoti, kad pasisavintų asmeninę informaciją?
Konkrečiai, jie stebėjo tiriamųjų objektų P300 signalus, kurie yra susiję su žodžio ar vaizdo atpažinimo funkcija svarbia vartotojui. Mokslininkai panaudojo Emotiv tyrime, kuriame monitoriuje buvo rodomi atsitiktiniai bankų vaizdai,
skaitmeninė klaviatūra, PIN kodo skaičiai ir įvairūs žmonės, stebint P300 signalą, buvo pastebėti virpėjimai, kurie reiškė atpažinimą. Taip pat jie išsiaiškino, kad laikui bėgant, galima sumažinti vaizdų atsitiktinumą ir sutelkti dėmesį į vartotojo išvadų aktualumą. Žinoma, kad būtų galima išvengti tokio tipo sukčiavimo, vartotojas turėtų būti supažindintas ir pasirengęs tam.
Žinia, kad šio įrenginio paskirtis gali būti ne visai teisinga ir naudojama apiplėšimams ir panašiai, mokslininkai pasiūlė kitą sritį, kurioje jis gali būti panaudojamas pvz: teisėsauga.