Moteris realiuoju laiku: socialiniai tinklai ir batai

Tyrimai rodo, kad technologijos domina ne tik vyrus. Šių metų pradžioje Vartotojų elektronikos asociacijos (Consumer Electronics Association, CEA) atliktas rinkos tendencijų tyrimas patvirtino, kad technologijų klausimais domisi tiek vyrai, tiek moterys. Nors vyrai prietaisams išleidžia daugiau (728 JAV dol. per metus) nei damos (667 JAV dol. per metus), aštuonios iš dešimties moterų pripažįsta, kad domisi technologijomis. Šiuo atžvilgiu merginos praktiškesnės – jos renkasi kompiuterius, išmaniuosius telefonus ir planšetes, kad gyvenimas būtų patogesnis.

Tačiau skirtumai išaiškėja, kai kalbame apie prietaisų naudojimo įpročius. Konkrečiai moterys aktyvesnės socialiniuose tinkluose[2], jos siunčia daugiau pranešimų ir dažniau perka realiuoju laiku [3].

„Kaspersky Lab“ ekspertai specialiai moterims parengė saugumo realiuoju laiku patarimus

1.Saugokite asmeninius duomenis
Socialiniai tinklai – tai patogi erdvė bendrauti su draugais visame pasaulyje. Tačiau verta prisiminti, kad socialiniuose tinkluose pasiekiama informacija gali pakliūti į piktadarių rankas. Todėl ribokite viešai pasiekiamos informacijos apie save apimtį.

2.Būkite atidžios gavusios patrauklių pasiūlymų
Dažnai internete galima rasti patrauklių pasiūlymų apie dizainerių sukurtus drabužius, avalynę ar aksesuarus. Nederėtų pamiršti, kad neretai kibernetiniai nusikaltėliai išvilioja pinigus iš patikimų vartotojų naudodamiesi padirbtais tinklalapiais. Būtinai tikrinkite informaciją apie akcijas jų rengėjų puslapiuose, o resurso adreso tikrumą – naršyklės eilutėje.

3.Teisingai naudokite slaptažodžius
Slaptažodžiai apsaugo tik tada, kai jie pakankamai sudėtingi ir žinomi tik savininkui. Todėl tretiesiems asmenims neperduokite savo slaptažodžio ir nenaudokite tos paties ženklų derinio prieigai prie skirtingų resursų.

4.Pasirūpinkite apsauga
Kibernetiniai nusikaltėliai internete nuolat ieško potencialių aukų. Gausūs socialinių tinklų vartotojai labai tinka siekiant šio tikslo. Pavyzdžiui, kenkėjiškoms programoms platinti naudojami socialiniai tinklai kartu su elektroniniu paštu. Norint apsisaugoti nuo kibernetinių grėsmių svarbu užtikrinti ne tik kompiuterio, bet ir kitų prietaisų – telefonų ir planšečių – saugumą. Ypač pravers universalus sprendimas Kaspersky ONE.

[1] http://www.ce.org
[2] www.huffingtonpost.com/2011/09/23/women-use-social-media-more_n_978498.html
[3] www.marketingcharts.com/direct/women-text-shop-online-more-than-men-16641/