„Nokia“ pristatė „Lumia 925“ – flagmaną metaliniu korpusu

Telefonų gamintojas „Nokia“ pristatė „Lumia 925“ – atnaujintą geriausio savo modelio versiją. Tai bus pirmasis bendrovės „Lumia“ serijos telefonas, gaminamas su metalinėmis korpuso detalėmis. Jis taip pat pristatys naujas „PureView“ kameros galimybes, funkcijas ir trečiųjų šalių sukurtas programėles, kurios vėliau bus pasiekiamos ir kitiems „Lumia“ telefonų modeliams.
„Naujasis „Nokia Lumia 925“ yra neseniai Lietuvoje pasirodžiusio „Lumia 920“ „brolis“. Abu šie įrenginiai pagal fotografavimo ir filmavimo galimybes pranoksta visus kitus išmaniuosius telefonus, o „Lumia 925“ idealus norintiems plono, stilingo savo forma įrenginio. Su greita ir patogia „Windows Phone 8“ vartotojo sąsaja „Lumia 925“ ir „Lumia 920“ modeliai veikia itin sparčiai, siūlo daugybę programėlių ir puikų suderinamumą su kompiuteriuose naudojama „Windows 8“ programine įranga ar debesijos paslaugomis“, – sakė „Nokia“ pardavimų atstovas Lietuvos rinkai Vytenis Koryzna.
„Nokia Lumia 925“ turi pažangiausią „PureView“ kamerą su slankiųjų lęšių objektyvu ir naujos kartos programinę įrangą, apdorojančią nufotografuotus kadrus. Dėl šių technologijų kamera gali sugerti daugiau šviesos ir išgauti ryškesnes bei aiškesnes nuotraukas bei vaizdo įrašus net ir blogo apšvietimo sąlygomis. Kameros objektyvo slankieji lęšiai padeda stabilizuoti vaizdą, kai filmuojama judant, pavyzdžiui, važiuojant automobiliu, dviračiu ar leidžiantis slidėmis nuo kalno. Vienas iš naujajame flagmane įdiegtų atnaujinimų – „Nokia Smart Camera“ režimas. Jis leidžia vienu paspaudimu padaryti dešimt nuotraukų ir iš jų išrinkti labiausiai pavykusį kadrą ar sukurti judantį paveikslėlį.
„Lumia 925“ pirmasis iš šio serijos telefonų turės įdiegtą „Hipstamatic“ sukurtą „Oggle“ programėlę. „Oggle“ – tai kūrybingų fotografijos entuziastų bendruomenė, kurios nariai gali dalintis tarpusavyje aukštos kokybės nuotraukomis. Vartotojai nuotraukomis galės dalintis ne tik „Oggle“, bet ir tuo pačiu įkelti jas į populiariausius socialinius tinklus „Facebook“, „Twitter“, „Foursquare“ ir „Instagram“. Minėta programėlė, kaip ir „Nokia Smart Camera“, bus prieinama ir kitiems „Lumia“ telefonų modeliams.
„Mes aktyviai kuriame inovacijas, – sakė „Nokia“ išmaniųjų telefonų padalinio vykdančioji viceprezidentė Jo Harlow. – Plečiame galimybes tiek esamų „Lumia“ telefonų vartotojams, tiek ir pristatydami tokius išskirtinius naujus įrenginius kaip „Nokia Lumia 925“.
Metalinės „Lumia 925“ korpuso detalės telefonui suteikia dar daugiau tvirtumo ir patrauklumo. Jo nugarėlė bus gaminama iš tvirto polikarbonato lydinio, pasirinktinai baltos, pilkos arba juodos spalvos. Prie telefono nugarėlės taip pat galima pritvirtinti bevielio krovimo funkciją turintį dangtelį, kuris suderinamas su visais „Nokia“ bevielio krovimo įrenginiais ir aksesuarais. Šie dangteliai siūlomi atskirai ir vartotojai galės pasirinkti pageidaujamą spalvą – baltą, juodą, geltoną arba raudoną. Kaip ir kituose „Nokia“ telefonuose, „Lumia 925“ turės įdiegtas HERE žemėlapių ir vietos nustatymo funkcijas.
„Kartu su „Nokia“ mes keičiame vartotojų nuomonę apie išmaniųjų telefonų kameras. „Nokia“, kurdama „Lumia 925“ modelį, dar labiau ištobulino „Lumia“ telefonų fotografavimo ir filmavimo galimybes”, – sakė korporacijos „Microsoft“ „Windows Phone“ padalinio viceprezidentė Terry Myersonsakė.
Pirmiausia „Nokia Lumia 925“ bus pristatyta Jungtinės Karalystės, Vokietijos, Italijos, Ispanijos ir Kinijos rinkose. „Lumia 925“ pasirodymo data ir kaina Lietuvoje bus patikslinta artėjant prekybos pradžiai.
Nokia Lumia 925

Operacinė sistema
Windows Phone 8
HERE žemėlapiai ir vietos nustatymas
Nemokami viso pasaulio HERE žemėlapiai ir HERE Drive+ funkcija; nemokamą HERE viešojo transporto programėlę galima įdiegti iš programėlių parduotuvės
Ekranas
4,5 colio AMOLED WXGA (1280×768) ekranas su 2,25 D išlenktas „Gorilla 2“ stiklas, įdiegtos „ClearBlack“, „High Brightness Mode“, „Sunlight Readability“ ir „Super Sensitive Touch“, leidžianti ekraną valdyti su pirštine ar nagu, technologijos
Baterija
2000 mAh baterija, galima bevielio krovimo funkcija
Procesorius
Dviejų branduolių 1,5 GHz „Snapdragon“ procesorius
Kamera
„PureView“ 8,7 megapikselių kamera su optine vaizdo stabilizavimo sistema, autofokusavimo sistema, trumpų impulsų didelės galios dviguba LED blykste, pažangi lęšių technologija.
30 kadrą per sekundę 1080p aukštos raiškos filmavimo galimybė su optine vaizdo stabilizavimo sistema. „Nokia Smart Camera“ režimas
Priekinė kamera
Plataus kampo 1,2 megapikselių kamera
Atmintis
1 GB RAM atminties, 16 GB vidinės atminties; 7 GB nemokamos vietos „SkyDrive“ talpykloje