Windows vs Mac nešiojamieji kompiuteriai: kuris tinka jums?

Yra tam tikrų diskusijų, kurios visada pakursto aistras. Vienas iš tokių: „Windows“ ar „Microsoft“. Abejas puses palaiko platus būrys žmonių ir jie turi svarių argumentų kodėl būtent priima tokį sprendimą. Tačiau, jeigu jūs esate neutralios stovyklos atstovas(-ė), galbūt norite išgirsti nešališkus ir objektyvius faktus, kurie padės apsispręsti? Puiku! Pasistengsime jums aiškiai apžvelgti bei padėti išsirinkti tinkamiausią nešiojamo kompiuterio tipą.

Nešiojamų kompiuterių kainos – Microsoft

Pagrindinis daugumos Microsoft Windows vartotojų argumentas, kodėl jie neperka Macbook – kaina. Taip, bendrame kontekste Mac‘ai atrodo kiek brangūs. Analogiško galingumo kompiuterį su Windows‘ais galima įsigyti gerokai (~300-1000 eurų) pigiau. Jei norite žinoti kokios yra tikslios nešiojamų kompiuterių kainos dabar – užsukite į internetinę parduotuvę varle.lt .

Tačiau Apple stovykla turi įtikinamų įrodymų, kad kaina pasiteisina, bent jau iš dalies. Surinkimo kokybė, ekrano raiškumas ir detalių patvarumas dažniau bus Mac pusėje, mat jų produktai surinkinėjami pagal aiškiai išdirbtą formulę, o skirtingi Windows platformą naudojantys gamintojai dažnai keičia platformas vardan kaštų mažinimo.

Visgi, tenka pripažinti, kad ir Dell, HP arba kai kurie kiti nešiojamieji kompiuteriai prilygsta Macbook savo kokybe, tačiau išlieka pigesni. Tad nepaisant to, kad dažnai atrodo gražiau ir yra surinkti nepriekaištingai, Macbook‘ai pralaimi pirmąjį raundą. Vien tas faktas, kad neįmanoma įsigyti naujo Macbook už mažiau nei 1100 eurų, negali suteikti jiems pergalės šioje srityje.

Nešiojami kompiuteriai darbui – Apple

Jeigu nuvyksite į bet kurios kompanijos (aišku, išskyrus Microsoft arba Google) būstines, ypač grafinio dizaino arba interneto paslaugų tiekėjų bendroves, ten rasite kone vien Apple kompiuterius. Daug kompiuterio pajėgumų reikalaujančioms užduotims (grafinis dizainas, video montavimas, 3D dizainas), beveik visada naudojami MacBook arba iMac kompiuteriai. Jų operacinės sistemos yra mažiau apkrautos nereikalingomis operacijomis, jiems šiek tiek geriau optimizuotos pagrindinė programinė įranga (ypač Adobe).

Be abejonės, biudžeto stygiaus atveju – renkamasi kitokius sprendimus, tačiau kada galimybės leidžia, verslui ir darbui kone universaliai renkamasi Apple produkciją.

Nešiojami kompiuteriai žaidimams – Microsoft

Jeigu gyvenimas be Counter Strike ar Call of Duty atrodo neįdomus, pirkti Apple kompiuterį būtų beprasmiška. Visų pirma – optimizacija. Windows kompiuteriai daug dažniau gauna įvairius driveri‘ų arba programinės įrangos atnaujinimus, kurie leidžia vis geriau panaudoti jūsų kompiuterio resursus. Apple kompiuteriai dažnai neturi ir galingos vaizdo plokštės, kuri apriboja galimybes žaisti.

Antra svarbu paminėti ir pačių žaidimų kiekį bei veikimą. Su Apple kompiuteriais dažniau pasitaiko pačių žaidimų optimizacijos spragų, o kai kurie gamintojai išvis nesiūlo savo žaidimų Mac kompiuteriams. Tad kažką daugiau aiškinti būtų beprasmiška. Asus, Msi, Dell, HP ar Acer tikrai turės didesnę pasiūlą „geimeriams“ nei Apple.

Nešiojamų kompiuterių vertės išlaikymas – Apple

Apple gaminama produkcija yra laikoma prabangos preke. Dėl šios priežasties, kasdienės technikos gamintojas yra šioks toks marketingo ir rinkos fenomenas bei ne prabangos prekių segmentuose sugeba parduoti prabangos lygio prekes. Tai lemia ir ilgai išsilaikančią Apple produktų kainą. Net ir padėvėtą, pusantrų metų senumo Macbook kompiuterį galite parduoti už 5-6 šimtus eurų, kol įprastieji Windows įrangą naudojantys įrenginiai vertės netenka kur kas greičiau. Tuo pat metu paklausa net ir padėvėtoms Apple prekėms yra labai didelė. Juos parduoti pavyks tikrai greičiau.

Visumoje – abi pusės turi didelių pliusų ir minusų. Turite nuspręsti, kiek svarbi kaina, ar ieškote didelių pajėgumų darbui, ar žaidimams, o gal ieškote kažko, ką pavyks parduoti, kai kompiuteris nusibos? Apsvarstę savo prioritetus, priimsite geriausią sprendimą ir nešiojamą kompiuterį internetu (arba ne) įsigysite tinkamai!