Kaip sužinoti automobilio draudimo kainą?

Draudimas – tai puikus būdas apsisaugoti finansiškai įvykus nelaimei kelionėje, apvogus ar kitaip pažeidus jūsų nekilnojamą turtą ar sugadinus automobilį eismo įvykio metu. Apie pastarąjį įvykį vyrauja daugybę nuomonių. Vieniems tai nereikalingas pinigų švaistymas, kitiems, dažniausiai su eismo įvykiu susidūrusiems žmonėms – pagrindinė atsargos priemonė. 

 

Faktoriai lemiantys draudimo kainą

 

Automobilis. Ne paslaptis, kad keliuose važinėja įvairiausių tipų, dydžių, metų ir galingumų automobiliai. Tai kokį automobilį vairuojate, gali nulemti ir draudimo išlaidas. Bet kodėl? Transporto priemonės dydis turi įtakos manevruojant daugiabučių kiemuose ar parduotuvių aikštelėse. Tokiuose vietose dideliems automobiliams rizika susidurt su kitu automobiliu padidėja, todėl gali padidėti ir automobilio draudimo kaina. Taip pat įtaką daro ir transporto priemonės pagaminimo metai. Laikui bėgant automobilis nusidėvi, taip nusidėvi ir įvairios dalys. Dėl sulūžusios detalės per metus įvyksta daugybė avarijų, todėl tai padidina ir draudimo išlaidas. Automobilio galia vairavimą gali paversti didesniu iššūkiu todėl statistiškai, didesnės galios automobiliams taikomas ir brangesnis draudimas. 

 

Vairuotojo patirtis. Ilgą vairavimo stažą turintiems vairuotojams sukelti ar pakliūti į eismo įvykį rizika tampa mažesnė, todėl tokiems vairuotojams draudimas gali kainuoti kur kas mažiau. Ką tik išsilaikiusiems vairavimo teises ar dar pakankamai mažą stažą turintiems žmonėms, rizika sukelti eismo įvykį didesnė todėl ir draudimo kaina atsižvelgiant į tai gali būti padidėjusi. Taip pat, norint išvengti nereikalingų ginčų, užsakinėjant draudimą internetu ar atvykus į vietą, būtina paminėti kas būtent tą automobilį vairuos. Jei automobilis draudžiamas didesnį stažą turinčio žmogaus vardu, o eismo nelaimė įvyksta vairuojant kitam asmeniui (su mažesniu stažu), draudimas turi teisę nesuteikti finansavimo.

 

Lojalumas ir sutartis. Didelė draudimo įmonių dalis vertina ilgalaikius klientus, todėl draudžiantis gali suteikti nuolaidas ar lengvatas. Taip pat draudimo kaina gali keistis nuo to ko, kokiu terminu ji sudaroma. Turint metinę sutartį, draudimo kaina mėnesiui pigesnė.

 

Taigi, žmonėms perkantiems ar ką tik nusipirkusiems naują automobilį, pravartu pasidomėti galimomis nuostatomis. Išlaidos draudimui gali kisti nuo automobilio charakteristikos bei kas automobilį vairuos (žmogaus stažas ir patirtis). Norintiems sutaupyti, rekomenduojama rinktis metinę sutartį, taip sutaupant mėnesines išlaidas.