Komandinis darbas versle: kaip sėkmingai tai įgyvendinti?

Būti puikios komandos dalimi, kur kiekvienas jos narys būtų išklausomas, priimtas ir vertinamas yra labai šaunus jausmas. Tačiau, šis jausmas yra patiriamas tikrai ne visose organizacijose. To rezultatas, gali būti labai liūdnas. Pradedant nepatenkintais savo darbu darbuotojais, kuriems kiekviena komandinė užduotis yra kančia, baigiant nepasiektais arba kur kas suprastėjusiais rezultatais. Taigi, iškyla klausimas: ar apsimoka investuoti į komandinį darbą, jeigu laukia tokios rizikos? Žinoma! Tik pirmiausia, kad išvengti visų su komandiniu darbu susijusių rizikų, reikia tam atitinkamai pasiruošti. Žemiau pateiksime keletą dalykų, į kuriuos vertėtų atkreipti daugiausiai dėmesio, norint stipriausios komandos ir geriausio jos darbo.

Kiekviena komanda siekianti efektyvaus rezultato turėtų:

  • Turėti patyrusį lyderį. Šis lyderis visą komandą ves užsibrėžtų rezultatų link, todėl jis turėtų turėti patirties dirbant su kitomis komandomis. Žinoma, tai priklauso nuo darbų pobūdžio, kuriuos reikės atlikti ir rezultatų, kuriuos reikės pasiekti. Kuo darbai yra sudėtingesni ir tikslai yra ambicingesni, tuo lyderio patirtis turėtų būti didesnė.
  • Identifikuoti darbus ir išsikelti tikslus. Kaip jau minėjome pirmame punkte, tai darbų pobūdis ir tikslų sudėtingumas, paprastai lemia kitas komandos dedamąsias dalis. Tai dažniausiai priklauso nuo dviejų asmenų: organizacijos vadovo ir lyderio. Organizacijos vadovas, atsižvelgdamas į siektiną tikslą, parenka lyderį, kuris atsižvelgdamas į jam paskirtą tikslą, turi gebėti identifikuoti visas dabar ir ateityje reikalingas užduotis.
  • Suburti stiprią komandą. Tai turėtų būti viena iš pirmųjų lyderio užduočių. Atsižvelgiant į darbų pobūdį, lyderis turi gebėti suprasti kokių žmonių jam reikės ir taip surinkti tik aukščiausių kompetencijų komandos narius. Jei iš anksto lyderis to nepadaro, vėliau gali tekti pakeisti komandos narį arba jį pridėti. Tačiau, to pasekoje, nuo darbų pradžios nedalyvavęs darbuotojas į jam paskirtų darbų visumą integruojasi sunkiau. Kitaip tariant, nereikėtų tikėtis, kad įpusėjus darbams ir atėjus naujam darbuotojui, staiga viskas pasikeis į gerą. Ne, jam reikės laiko apsirpasti ir suprasti ko iš jo norima.
  • Komunikuoti. Kiekviena komanda yra kaip vienas mechanizmas, kuris turėtų veikti laikrodžio tikslumu. Tai padaryti gali būti sunku, jeigu komandoje nėra komunikuojama. Lyderis turėtų sugalvoti, kaip efektyviai tai padaryti. Vienas efektyviausių ir inovatyviausių sprendimų yra įsigyti reikiamą programinę įrangą. Paprastai tokiems darbams yra naudojamos įvairios CRM sistemos, kurių dėka ne tik išsprendžiamos su komunikacija susijusios problemos, bet efektyviai paskirstomi darbai atitinkamiems darbuotojams. Šių sistemų pasirinkimas yra didelis, o su gausa atsiranda ir platus kainų pasirinkimo spektras. Tačiau būtent Hanna CRM kaina yra viena geriausių rinkoje, todėl nusprendus įsigyti šią programinę įrangą, rekomenduojame apsilankyti jų internetinėje svetainėje.
  • Apdovanoti. Stiprus entuziazmas yra labai svarbu. Tai reiškia susidomėjimą darbu ir nekantravimą pasiekti užsibrėžtų tikslų. Tai sukuria prasmę darbuose, kuriuos turi atlikti atitinkami komandos nariai. Bet kaip bebūtų, išlaikyti šį susidomėjimą iki pat finišo tiesiosios yra labai sudėtinga, o dažnu atveju ir neįmanoma. Tam, kad jį sužadinti, reikėtų atsižvelgti į kiekvieno komandos nario poreikius, o teisingai atlikus darbus, juos teisingai ir įvertinti. Tokie įvertinimai organizacijose vadinami apdovanojimais, kurie skatina darbuotoją stengtis iki pat projekto užbaigimo, kuriame turėtų būti “išaunamas” šampanas. Tai irgi apdovanojimas, kurio dėka yra užtvirtinamas komandinis darbas, taip sukeliant norą vėl dirbti kartu!