Skip to content
Home » Praktiškos ar originalios dovanos: ką geriau rinktis Kalėdoms?

Praktiškos ar originalios dovanos: ką geriau rinktis Kalėdoms?

originalios-dovanos

Prasidėjus šventiniam maratonui, vis dažniau pradedame galvoti, kokiomis idėjomis šiemet nustebinsime brangiausius asmenis. Neretai renkamasi tarp dviejų dovanų tipų – originalių ir praktiškų dovanų. Abu šie tipai turi ir trūkumų, ir privalumų, tad siūlome su jais susipažinti iš arčiau – galbūt tuomet lengviau priimsite sprendimą.

Praktiškos dovanos

Praktiškomis dažniausiai laikomos tos dovanos, kurios turi konkrečią paskirtį ir yra lengvai pritaikomos buityje ar kasdienybėje. Neretai manoma, kad tokiems pasirinkimams dažnai trūksta individualumo ir originalumo, tačiau iš tiesų tai priklauso nuo konkrečios situacijos. Pavyzdžiui, jei žinote, kad Jūsų namiškiai jau kurį laiką svajoja apie naują dulkių siurblį ar virtuvės įrangą, tokia kalėdinė dovana juos tikrai turėtų pradžiuginti.

Tokio tipo dovanos dažniausiai parenkamos tėvams, seneliams ar netgi praktiškesniems bičiuliams, kurie ir patys dažniausiai nevengia tokių pasirinkimų. Tiesa, antrajai pusei toks variantas gali patikti ne visada, tačiau jei ilgus metus esate kartu ir žinote, ko jai reikia, taip pat galite surizikuoti. Šiuo atveju svarbu įsitikinti, kad atitinkamas daiktas tikrai bus naudingas ir reikalingas – taip artimiesiems galėsite parodyti, kaip puikiai juos pažįstate, o Jūsų dovanai tikrai neteks dulkėti lentynose. Daugybę tokių idėjų rasite Kaledos.lt puslapyje.

Originalios dovanos

Tokios dovanos dažniausiai yra ypatingai unikalios, tad parinkdami jas, galėsite atskleisti savo išradingumą. Didžioji dalis tokių siurprizų yra labai linksmi ar netgi truputį pašiepiantys, todėl šias dovanas patariama dovanoti tiems, kurie gali pasigirti geru humoro jausmu. Dar viena svarbi sąlyga – Jūsų humoro jausmas turėtų sutapti. Tuomet išvengsite bet kokių nemalonių situacijų ir būsite tikri, kad Jūsų dovanos siunčiama žinutė bus suprasta teisingai.

Dažniausiai originalūs sprendimai mėgstami tarp kolegų ar gerų bičiulių, tačiau taip pat galite pradžiuginti ir savo antrąją pusę. Akį traukiančiais užrašais papuošti marškinėliai, linksmos prijuostės, antistresiniai kamuoliukai – tai tik kelios dažniausiai pasiteisinančios idėjos. Šiuo atveju ir vėlgi reikėtų atsižvelgti į adresato asmenybę: jei pasistengsite, tokia dovana gali pasirodyti net ir labai asmeniška. Jei pritrūkote dėmesio vertų pasirinkimų, dar daugiau originalių dovanų atrasite čia: https://kaledos.lt/katalogas/16/originalios-dovanos/cat90.

Akivaizdu, kad tiek praktiškos, tiek ir originalios dovanos gali būti vertinamos labai palankiai – tereikia žinoti, kam ir kada jas dovanoti. Taip pat galite apsvarstyti galimybę abu šiuos tipus suderinti tarpusavyje: jei prie praktiškos dovanos pridėsite ir originalų siurprizą, tokia Jūsų idėja pasiteisins su kaupu.