Kaip pagerinti šuns miego kokybę?

Šunys, priklausomai nuo amžiaus ir veislės, miega maždaug 12-14 per parą, tačiau kartais šeimininkai pastebi, kad nakties metu augintinis yra gana neramus: vaikšto iš vieno kambario į kitą, bando pažadinti šeimininkus ar pradeda loti. Tai gali nepatikti ne tik patiems šeimininkams, bet ir jų kaimynams, todėl būtina pasirūpinti, kad nakties metu augintinis ramiai miegotų. Žemiau rasite keletą naudingų patarimų, kurie gali pagerinti miego kokybę: jais pasinaudoję galėsite nesibaiminti, kad augintinio įpročiai trukdys jums patiems ar tame pačiame name gyvenantiems žmonėms.

Įveskite rutiną

Jei nustatysite tam tikras aktyvios veiklos ir ramaus poilsio valandas, jūsų augintinis žinos, kada ateina laikas ilsėtis, taigi, nakties metu nereikalaus jūsų dėmesio. Šunys tiesiog dievina taisykles:  jie žino, ko galima tikėtis vienu ar kitu laikotarpiu, todėl jaučiasi ramesni ir kur kas saugesni. Prieš miegą vertėtų vengti pernelyg aktyvios veiklos: jei intensyviai žaisite ar eisite pabėgioti, tikėtina, kad šuo įsikraus dar daugiau energijos, ir apie miegą negalės net pagalvoti. 

Kada geriausia augintinį šerti?

Nors prieš miegą tikrai galite duoti vieną kitą kąsnelį, tačiau vertėtų per daug neapkrauti augintinio organizmo. Turbūt ne kartą pastebėjote, kad po itin sočios vakarienės miegas būna ganėtinai neramus (kankina skrandžio skausmas, užmigus sapnuojami košmarai, ir t.t.) Šunims taip pat nėra naudinga persivalgyti prieš miegą, todėl vakarienė turėtų būti ne per gausi ir ganėtinai lengvai virškinama. 

Aktyvi veikla dienos metu

Jei šuo visą dieną miegos, natūralu, kad vakare jis norės nuveikti ką nors aktyvesnio. Būtent todėl vertėtų pasirūpinti, kad aktyvūs užsiėmimai būtų organizuojami dienos metu. Svarbu patenkinti augintinio judėjimo poreikį – išeikite į ilgą pasivaikščiojimą, kartu pabėgiokite, ir t.t. 

Nusiraminimo pratimai

Jei pastebite, kad vakarais šuo ima reikalauti aktyvios veiklos, svarbu jį išmokyti nusiraminti. Naudinga išbandyti uoslės lavinimo pratimus, kurie padeda išsikrauti emociškai: pavyzdžiui, namuose galite prislapstyti gardžių kąsnelių, duoti interaktyvių žaislų, iš kurių šuo turi išsikrapštyti maistą, ir t.t. Taip pat galite mokyti nesudėtingų komandų, kurios reikalauja susikaupimo: galite nustebti, kad vos po 10-15 minučių šuo tapo gerokai ramesnis. 

Sukurkite tinkamą aplinką

Pasirūpinkite, kad augintinio „miegamasis“ būtų pakankamai ramioje vietoje ir pastatykite augintinio dydžiui pritaikytą guolį. Guoliai šunims internetu gali būti pasirenkami pagal įvairias savybes: tinkamus matmenis, kainą, spalvą, ir t.t. Vos per kelias minutes išrinksite patį tinkamiausią guolį, kuris bus pristatytas į jūsų pasirinktą vietą.  Jei pastebite, kad šuo nesidomi nauju guoliu, pasiimkite gardžių skanėstų ir nuveskite jį į vietą. Paprašykite atsigulti ir paskatinkite. Šio pratimo sesiją palaipsniui ilginkite, ir labai greitai pastebėsite, kad šuo miegojimui visada renkasi savo guolį. 

Optimali oro temperatūra

Vasaros metu augintiniui gali būti karšta miegoti, ir būtent todėl nakties metu jis gali būti neramus. Pasirūpinkite, kad augintinis visada turėtų šviežio vandens, o jo „miegamasis“ būtų pakankamai vėsioje vietoje (puikiu pasirinkimu gali būti vonios kambarys ar prieškambaris, kurio grindys išklotos plytelėmis). Taip pat galima išbandyti vėsinančius kilimėlius, kurie padės augintiniui paprasčiau ištverti karščius.