Kaip pasiruošti studijoms užsienio universitete?

Abiturientai vis dažniau nusprendžia rinktis studijas užsienio šalių universitetuose. Taip nutinka dėl labai įvairių priežasčių: norima geriau pažinti kitų šalių kultūrą ir pagerinti užsienio kalbos žinias, planuojama įgyti svajonių specialybę, kurios studijos mūsų šalyje nėra organizuojamos, ir t.t. Natūralu, kad studijuojant užsienyje nepakanka mokėti vien tik lietuvių kalbą, todėl svarbu įgyti tam tikrų žinių ir studijoms tinkamai pasiruošti. Kartais tam prireikia ne taip ir mažai laiko, taigi, naudinga iš anksto pasidomėti, kas gali praversti stojant į užsienio universitetus.

Kalbos kursai

Svarbu įvertinti tai, kad užsienyje paskaitos vyks ne gimtąja kalba, todėl svarbu pasirūpinti, kad dėl to nenukentėtų mokymosi rezultatai. Būtent todėl rekomenduojama lankyti užsienio kalbos kursus, kurių metu bus galima įgyti daugiau žinių ir tinkamai pasiruošti būsimiems iššūkiams. Nors mokykloje taip pat yra mokomasi užsienio kalbų, tačiau įgytų žinių ne visada pakanka. Papildomas savarankiškas mokymasis visuomet yra puiki mintis, tačiau niekam ne paslaptis, kad kartais tam pristinga motyvacijos. Būtent todėl naudinga pasirinkti tokius kalbų kursus, kurie leistų stebėti daromą pažangą ir įgyti reikalingų įgūdžių. 

Tarptautinio bakalaureato programa

Tarptautinio bakalaureato studijų diplomas yra pripažįstamas daugelyje pasaulio šalių, todėl svarstantys studijuoti užsienio aukštojoje mokykloje taip pat turėtų pasvarstyti apie tokią galimybę. Tarptautinis bakalaureatas privačioje mokykloje – tai dvejus metus trunkanti programa, kurią apima įvairūs mokomieji dalykai (užsienio kalbos, gamtos mokslai, matematika, ir t.t.) Rengiant šią studijų programą ypatingas dėmesys yra skiriamas užsienio kalboms, todėl tai gali padėti gerokai sustiprinti turimas žinias ir padėti paprasčiau pasiruošti studijoms užsienyje.

Rekomendacijos

Svarbu žinoti, kad norintiems studijuoti užsienyje dažniausiai yra reikalingos rekomendacijos, kuriose mokytojai turi detaliai aptarti abituriento turimus įgūdžius bei pasiekimus. Patartina gauti bent dviejų mokytojų rekomendacijas, kurios gali ženkliai padidinti šansus įstoti į norimą specialybę. Jei svarstote apie galimybę stoti į užsienio aukštąją mokyklą, naudinga apie tai pasikalbėti su įvairių dalykų mokytojais ir pasiteirauti, ar jie sutiktų parengti charakteristiką. Jei moksleivis turi darbo patirties, vieną iš dviejų charakteristikų gali parengti darbdavys. 

Papildoma veikla

Savanorystė padeda įgyti įvairių įgūdžių, todėl į tai neretai atsižvelgiama skaičiuojant konkursinį balą. Jei moksleiviui yra tekę dalyvauti tam tikroje savanoriškoje veikloje, tikėtina, kad tai padės padidinti galimybes įstoti į norimą specialybę. Dar geriau, jei moksleivis yra dalyvavęs tam tikrose tarptautinėse programose (pavyzdžiui, „Erasmus“), nes jos yra puikiai žinomos įvairiose pasaulio šalyse. Jei dvejojate, ar tikrai verta dalyvauti tam tikroje savanoriškoje veikloje, vykite abejones į šalį, nes tai gali gerokai padidinti galimybes įstoti į svajonių specialybę. 

Domėkitės reikalavimais ir terminais

Įvairių aukštųjų mokyklų nustatytos stojimo sąlygos gali labai varijuoti, todėl svarbu išanalizuoti svarbiausią informaciją ir laikytis numatytų terminų. Turėkite omeny tai, kad daugumoje užsienio šalių dokumentų pateikimas yra gerokai ankstesnis nei Lietuvoje, todėl labai svarbu to nepraleisti. Šiandien internetinėje erdvėje galime rasti visą svarbiausią informaciją apie stojamuosius, o prireikus galima pasitarti su konsultantais, kurie tikrai atsakys į iškilusius klausimus ir nukreips tinkama linkme.