Viskas ką reikėtų žinoti apie medsraigčius?

Medsraigtis, tai varžtas, kuris naudojamas medžiui tvirtinti. Medsraigčiai skirti būtent medžiui, dėl to atlieka savo funkciją puikiai. Medsraigčius reikia rinktis atsakingai, kad netektų atlikto darbo dirbti kelis kartus.

Kaip teisingai parinkti medsraigčio ir jo srieginės dalies ilgį? Pirmiausia, reikia parinkti ir gręžiamos angos, į kurią suksis medsraigtis, diametrą.

Į dvi skylės  panardinamasis dviem skirtingo storio grąžtais. Norint lengvai pritvirtinti srieginę plokščią galvutę prie galvos, reikia didelio skersmens (D) skylės. Antrosios skylės skersmuo turi atitikti plonesnės sraigto veleno dalies skersmenį (D). Kaip minėta, medsraigčiai turi būti įsukami tik į vieną dalį, o kita dalis turi būti laisva. Jei įsukama medžiaga yra minkšta arba medvaržčiai yra per trumpi, naudokite smulkų grąžtą, kurio skersmuo yra šiek tiek mažesnis nei D (arba tiesiog pradurkite yla). Jei medžiaga kieta ir (arba) naudojate ilgus medvaržčius, grąžtas gali būti šiek tiek storesnis.

Taip pat yra specialus grąžtas, kuris vienu metu gali išgręžti skylę visam medsraigčiui. Surenkate dvi dalis, sujungtas medvaržčiais, gręždami norimos formos skylutes ir griovelius. Vienas trūkumas yra tas, kad kiekvienam medsraigčio tipui reikia įrengti specialų grąžtą.

Patarimai, kuriais verta vadovautis:

  • Jei jungtis nėra ypač atsakinga, iki pat galvos galite naudoti srieginius medvaržčius ir medinius varžtus, kad iškart po pačia galvute medsraigtis yra lygus bei storas. Žinoma, dar reikia išgręžti skylę D skersmens.
  • Medvaržčius taip pat rekomenduojama sutvirtinti klijais. Prisukus medvaržčius, riebalai bus pakeisti klijais, tada tvirtai pritvirtinkite medvaržčius, kad jie nesisuktų pakitus apkrovai.
  • Medsraigtis turi būti įsuktas atsuktuvu, kuris visiškai tinka įpjovai, kitaip medvaržtis gali būti pažeistas, atsuktuvas gali būti iki galo įsuktas arba sugadintas. Patikrinti, ar atsuktuvas tinka pjūviui, labai paprasta. Į medvaržčio griovelį įspauskite plastilino gabalėlį ir įkiškite atsuktuvo galą. Jei išspausite šiek tiek plastilino, tada tiks atsuktuvas.
  • Trumpas atsuktuvas nėra toks geras kaip ilgas atsuktuvas. Žmogaus ranka suprojektuota taip, kad bandant atsukti atsuktuvą aplink savo ašį, ji šiek tiek pakryps. Kuo ilgesnis atsuktuvas ir mažesnis nuolydis, tuo stipresnis atsuktuvo ir medvaržčio sukibimas. Kiekvieną kartą atsukant atsuktuvą nuo medsraigčio, nuo medsraigčio arba atsuktuvo nuplėšiamas metalo gabalas. Tada negalėsite visiškai įsukti medvaržčių, arba po kurio laiko turėsite nuimti atsuktuvą.

Jei norite kokybiškų statybinių medžiagų apsilankykite torix.lt internetinėje parduotuvėje, kuriuoje rasite visus su statybomis susijusius daiktus, kurių Jums gali prireikti. Galite rasti grandines, varžtus, aprangas ir visa kita, ko Jums prireiks.