Pasidaryk pats – medinių terasų konstrukcija ir medinių terasų gamybos technologija

Vienas iš namo projektavimo etape dažnai naudojamų elementų yra terasa. Šiais laikais privataus namo terasa yra nebe paprastas priestatas, o papildomų sienų  išplėtimas visame namo plote. Jei terasos konstrukcija bus atlikta teisingai, tai bus gera svetainės puošmena. Jei planuojate patys pasirūpinti priedais, atminkite, kad terasos statyba nėra lengva užduotis. Prieš pradėdami dirbti, turite turėti kompetentingą projektą, kuris nustatys bendrą namo plotą ir aplinkinį kraštovaizdį. Užbaigtą projektą turi patvirtinti rajono valdžia. Geriausia statyti medines terasas. Ši medžiaga atrodo labai graži ir originali. Palyginti su kitomis medžiagomis, ji turi daug ypatingų pranašumų ir naudingų savybių. Visgi, jei darbą norite palikti profesionalams ir užtikrinti, kad terasa bus ne tik graži, kokybiška ir ilgaamžė, kreipkitės čia: https://terasustatyba.lt/medines-terasos/

Terasos statybų planas

Pirmas dalykas, kurį reikia padaryti prieš plano rengimą yra derinti išplėtimo projekto statybą su nacionalinėmis valdžios institucijomis, nes bet koks prie namo pritvirtintas pastatas yra renovacija, o tam reikia leidimo.

Plėtojimo projektuose būtina numatyti funkcines ir estetines savybes. Jei terasos konstrukcija nėra ant pamato, tokios terasos laikomos laikinomis ir, žinoma, trumpalaikėmis. Pagalvokite, kur turėtų būti terasa, koks turėtų būti jos išplanavimas, plotas ir aukštis. Pažymėkite terasos statybvietę turėklais, kad pamatytumėte būsimos plėtros ribas. Įvertinkite medžiagų pirkimo kainą. Apsvarstykite naudingiausius pasiūlymus ir atidžiai patikrinkite medžiagų kokybę. Jei įmanoma, pasikonsultuokite su ekspertu. Įsigykite trūkstamų darbo įrankių.

Terasa ir pamatai

Pastatyti terasą yra jūsų pačių labai didelė atsakomybė, todėl klaidos yra nepriimtinos. Jei norite pastatyti patvarią ir patikimą konstrukciją, turite padėti pamatą. Šiai parinkčiai reikalingas architekto patvirtinimas ir kompetentingas statybos planas, parengtas pagal visas taisykles. Be to, jums netgi reikia gauti savo kaimynų sutikimą. Tačiau atlikę visus darbus, reikalingus norint gauti tokio tipo statybą leidžiantį dokumentą, galėsite pastatyti patikimą ir ilgaamžį pastatą, kurį reikia tik prižiūrėti ir reguliariai rekonstruoti. Tačiau derėtų tinkamai atsižvelgti į terasų statybai naudojamas statybines medžiagas, ypač medieną.

Jei terasos statyba atliekama be pamatų, tai tokia statyba bus tik kvadratinis tiltas ant žemės arba betoniniai ar mediniai stulpai. Kai mediniai ūkiniai pastatai be pamatų guli ant žemės, laikui bėgant medžiagos pradeda irti, todėl reikia dažnai keisti grindis ir visą pastatą. 

  • Akmeninė terasa tikrai tarnaus ilgiau, tačiau pelėsis susidaro dėl drėgmės, o tai ne geriausiai veikia akmenį. Jei ant žemės pastatysite medinį pratęsimą (dažniausiai rekomenduojamas, kai darbo vietos paviršius yra nelygus), šis veiksmas nepadės: žemė po terasa nėra sausa, todėl medžiaga bus sunaikinta. Kraštutiniais atvejais statybvietę reikia  iškloti akmenukais, nes tai neleis piktžolėms vėl augti.

Medžiagos statyboms

Medžiagos terasos statybai parenkamos atsižvelgiant į jūsų asmeninius pageidavimus ir finansines galimybes. Geriausia išplėtimą derinti su bendrąja namo išvaizda: mediniams namams geriau pasidaryti medinę terasą, akmens namams – tinkamos kokybės ir spalvos akmenis.

  • Mediena yra geriausias pasirinkimas mėgstantiems natūralias medžiagas. Papildomas patogumas suteikia savaiminį valymą (lietus pašalina dulkes, o vėjas – lapus) ir mažos eksploatacijos išlaidas. Tačiau nepamirškite taikyti privalomo medienos apdorojimo, kad išvengtumėte žalingo drėgmės, dehidratacijos, pelėsių ir grybelių augimo poveikio. Šiuolaikinė statybinė mediena prieš ją parduodant paprastai impregnuojama cheminiais konservantais, tačiau nepamirškite įprastų prevencinių priemonių.

Patvariausia ir lengvai prižiūrima terasos medžiaga yra akmuo. Pagrindinis šio dizaino privalumas yra medinės grindys ir korpuso apačia. Norėdami pastatyti priestatą, galite naudoti akmeninę tvorą, tačiau, žinoma, padidės viso pastato kaina. Akmeninės tvoros dažnai naudojamos negyvenamuose daugiaaukščiuose pastatuose, todėl jos netinka gyvenamiesiems pastatams, nebent tai yra didžiulės prabangios vilos. Tokiu atveju savininkas turi pasirinkti, kas tinkamiausia jo namams.