Kompiuteriniai žaidimai: kas yra populiaru?

Kompiuterinių žaidimų mėgėjų auditorija sparčiai auga kiekvienais metais ir nepanašu, kad tai artimiausiu metu keisis.

Kompiuterinius žaidimus mėgsta daugelis vaikų, kurie gali pasitelkti savo vaizduotę, išbandyti save skirtinguose amplua ir tiesiog smagiai praleisti laiką. Vis dėlto, atsiranda vis daugiau suaugusiųjų, kurie taip pat leidžia savo laiką virtualioje realybėje.

Dalis suaugusiųjų yra užaugę su kompiuteriniais žaidimais ir savo įpročių nepakeitė nuo vaikystės, tačiau dalis suaugusiųjų pradėjo žaisti tik vėlesniame savo amžiuje atradę sau patinkančius žaidimus. Tai yra galimybė atitrūkti nuo realybės, dalinai įgyvendinti savo sudužusias svajones ar tiesiog pasimėgauti nuostabia kūrėjų istorija.

Štai tarp suaugusiųjų populiarus kompiuterinis žaidimas yra Football Manager. Vaikams jis yra per sudėtingas, o suaugę, itin besidomintys futbolu, gali pasinerti į kitą rolę ir tapti bet kokios futbolo komandos treneriu. Šiame kompiuteriniame žaidime reikia kurti taktikas, rūpintis futbolininkais, tvarkyti treniruočių tvarkaraštį, bendrauti su spauda, pasirašinėti kontraktus, priiminėti sprendimus dėl futbolininkų ateities ir dar daugiau. Čia reikia atsakyti už savo sprendimus, bendrauti su klubo vadovais ir jeigu ne viskas vyksta pagal planą – prašyti daugiau laiko, tartis, kas bus pakeista ir taip mėginti išsaugoti savo darbo vietą. Itin realistiškas ir įtraukiantis Football Manager žaidimas padeda pasijausti lyg tikru treneriu bei tokiu būdu galimai įgyvendinti vaikystėje turėtą svajonę.

Liekant prie sporto, pats populiariausias krepšinio kompiuterinis žaidimas yra NBA 2k serija. Realistiškas NBA žaidimas yra bene populiariausias žaidimas Lietuvoje dėl didelės meilės krepšiniui. NBA 2k žaidimus galima žaisti skirtingais režimais. Čia galima įgyvendinti savo žaidėjo karjerą, valdyti vos vieną krepšininką, priimti sprendimus už aikštės ribų ir būti atsakingam už viską ant parketo bei atvesti savo mėgstamiausią komandą į NBA viršūnę. NBA 2k serijoje taip pat galima tapti ir komandos vadovu, komplektuoti sudėtį, planuoti biudžetą ar net perkelti komandą į kitą miestą. Skirtumas nuo Football Manager, NBA 2k komandos valdyme galima ją valdyti ir aikštėje bei žaisti rungtynes valdant visus krepšininkus. NBA 2k taip pat siūlo ir galimybę žaisti internetu su draugais ar nepažįstamais žmonėmis bei taip varžytis ir mėginti išsiaiškinti, kas yra geriausias NBA 2k krepšininkais.

Šiek tiek nutolstant nuo sporto žaidimų, vienas populiariausių visų laikų žaidimų yra Call of Duty. Tai yra karinis kompiuterinis žaidimas, kuris taip pat siūlo ne vieną skirtingą žaidimo režimą. Call of Duty galima žaisti istorijos režimą, kuriame jūs turite savo rolę, žaidžiate pagal nubrėžtą istorijos liniją ir taip atskleidžiate visą žaidimo paslaptį. Arba galima rinktis žaidimą internetu, kur tiesiog kariaujate su draugais ar nepažįstamais žmonėmis bei savo laiką leidžiate taip.

Ir žinoma pats populiariausias ir sėkmingiausias visų laikų žaidimas yra GTA serija. Atviras pasaulis, beribės galimybės, puiki istorijos linija, nesibaigiantis internetinis pasaulis, galimybės modifikuoti žaidimą ir dar daugiau. Visa tai galima rasti tiesiog viename žaidime, kuris be didesnės konkurencijos ir yra tapęs sėkmingiausiu visų laikų žaidimu.

Žinoma, įvairių įtraukiančių žaidimų galima rasti ir mobiliuosiuose įrenginiuose, kazino internete, žaidimų portaluose bei dar daugiau. Pasirinkimas yra milžiniškas, o žaidimų fanų bendruomenė – dar didesnė.