Žaidimų idėjos, kurių dėką, jūsų vaikai praleis smagų ir turiningą laiką!

Žaisdami vaikai tyrinėja pasaulį, atranda bendravimo būdus, išbando savo gebėjimus, stiprybes, naujas idėjas, jaučia, kad turi pakankamai jėgų tyrinėti įvairias veiklas.  Smalsumas. Pasitikėjimas savimi. Kalbos įgūdžiai. Problemų sprendimas. Matematika. Bendradarbiavimas. Ištvermė. Tai tik keli iš daugelio pavyzdžių, kuriuos galite išmokti žaidime – kai kurie iš jų labai aiškiai pateikti žemiau. Stebėdami žaidžiančius savo vaikus patvirtinsite, kiek daug jie iš tikrųjų išmoko.

Yra daug būdų žaisti, o žmonėms, kurie auga, visi šie būdai yra prasmingi. Kartais vaikai (ir suaugusieji) mėgsta žaisti vieni; tai vadinama solo. Vaikai žaidžia ir tveria dėliones, skaito knygas, piešia paveikslus, važinėja dviračiais ar kramto kramtukus, kiekvienas vaikas yra individualus ir gali pasirinkti, koks žaidimo būdas jam patinka labiausiai.

Ar jūs kada nors matėte vaikus, žaidžiančius smėlio dėžėje? Kuomet vienas ištiesęs kelius, o kitas kepantis gimtadienio tortą? Tai vadinama paraleliniu žaidimu

Galbūt matėte būrį vaikų, žaidžiančių namuose, žaidžiančius stalo žaidimus ar kaimynų vakarėlyje pardavinėjančius limonadą? Vaikai gali praleisti valandas bendradarbiaujant žaidimams, dažniausiai vaizduotės ar vaidmenų žaidimams. Vaikams augant žaidimai tampa vis sunkesni, tačiau suaugusiųjų žaidimai labai panašūs į vaikų. Kartais žaidžiame kortų žaidimus ar skaitome knygas, entuziastingai žaidžiame tinklinį ar spėliones. Suaugusiesiems žaidimas ir darbas dažnai persipina. Kai kurie žaidimai, kuriuos žaidžiame, yra daugiau ar mažiau struktūruoti: turime laikytis žaidimo taisyklių, žaisti mėgstamas istorijas arba tobulinti sudėtingus veiksmus, pavyzdžiui, šokinėti į vandenį.

  • Galite pagalvoti, kad galbūt norėsite pradėti ieškoti edukacinių projektų, o ne lįsti po virtuvės stalu ir žaisti su vaiku lyg lokio oloje. Ar tai tikrai gali paskatinti vaikų intelektą? Ar vaikas, kuris stato bokštus ir juos griauna, arba vaikas, kuris tiesiog sprunka su žymekliu, gali ko nors iš to pasimokyti? 

Žaisdami su statybiniais blokais vaikai mokosi geometrijos ir gravitacijos, formų ir pusiausvyros. Juostos moko vaikus valdyti savo raumenis, padeda piešti ir rašyti bei leidžia įvertinti priežastinį ryšį. Vaikas žaidžia meškos oloje ir mato pasaulį iš kitos perspektyvos. Ekspertai iš viso pasaulio tyrinėjo šį žaidimą nuo kūdikystės iki pilnametystės, o kai kurie jų atradimai jus nustebins! 

Deja, žiemą baseine galima maudytis retuose namuose. Juk norisi būti aktyviam, smagiai praleisti laiką ir atsipalaiduoti!

 Šiuo atveju puikus pasirinkimas – kamuoliukų baseinas, kuris ne tik leis patirti pačias geriausias emocijas vaikui, bet ir paskatins mažuosius būti daugiau. Minkštas kamuoliukų baseinas stabiliai išlaiko savo formą, tačiau taip pat padeda žaidimo metu apsaugoti vaiką nuo galimų traumų, galiausiai, neturi jokio nemalonaus kvapo, kuris kartais gali būti būdingas prastos kokybės žaislams. Sausas kamuoliukų baseinas kuriamas su meile, nes kiekvienas vaikas jos yra vertas. O kadangi kamuoliukų baseinas kaina yra gana maža – patenkinti yra ir tėveliai. Kamuoliukų baseinas – puikios dovanos mažyliams.