Šiais laikais namų kampe šluojantis robotas nėra retenybė. Tačiau išsirinkti tinkamą robotą dulkių siurblį gali būti tikras iššūkis. Būtent todėl nusprendėme pažvelgti į populiariausius prekių ženklus ir pasigilinti į kiekvieno įrenginio detales. Taigi, kas geriau: „Irobot“, „Neato“, ar „Samsung“?
„Samsung“ roboto dulkių siurblio pranašumai
„Samsung“ pareiškė, kad jie sukūrė itin galingus siurblius, galbūt net pačius galingiausius siurblius rinkoje. Esą jų įstaigoje problemų su kilimų valymu nėra. Beveik visi Samsung robotai turi žemėlapių sudarymo funkciją. Tai reiškia, kad įrenginys sukurs virtualų patalpos žemėlapį, kad įrenginys pasirinktų geriausią valymo kelią ir padėtų geriau išvalyti teritoriją. „Samsung“ robotai sukurti taip, kad jie galėtų lengvai išvalyti savo namų kampelius. Kyla problemų su robotų nustatymais. Jų programa yra ganėtinai sudėtinga ir nėra aiškių instrukcijų, kurios padėtų kontroliuoti visus procesus. Problemos su „WiFi“ ryšiu – „Samsung“ robotams retkarčiais sutrinka belaidis interneto ryšys. Lėta ir iš esmės nenaudinga programėlė. Jei norėsite robotą valdyti su išmaniuoju telefonu, teks nusivilti, nes programėlė yra neaiški, lėtai dirba ir visiškai ne intuityvi.
IRobot yra viena žinomiausių ir populiariausių kompanijų, gaminančių Roomba robotus dulkių siurblius
Jos prekės ženklas yra gerai žinomas visame pasaulyje. Kadangi dauguma Roomba įrenginių yra skirti kilimams valyti, jie šiuo atžvilgiu yra puikūs. Be to, nešvarumų detektorių dėka, robotui aptikus daugiau nešvarių vietų, jie atliks kruopštesnį valymą. „iRobot Home“ programa yra intuityvi ir paprasta naudoti. Naujausias „Roomba 980“ turi „kilimo slėgio funkciją“. Trumpai tariant, tai labai naudinga funkcija, nes robotas atpažinęs kilimą iš karto padidina siurbimo galią. Jei norite roboto, kuris turėtų virtualaus žemėlapio funkciją, tada rinkitės „Roomba 960“ arba „980“. Galėsite matyti roboto nupieštą žemėlapį savo išmaniajame telefone. Tik senesnių „Roomba“ modelių negalima valdyti balsu. Tačiau kiti „iRobot“ robotai yra suderinami su „Amazon Alexa“ arba „Google Home“. Vartotojai teigia, kad naujausiuose „Roomba“ modeliuose valymo šepetėliai yra silikoniniai ir dėl to šie robotai nėra tokie geri kiliminės dangos valytojai kaip, kad senesnieji modeliai, kurie turi šereliais aprūpintus valymo šepetėlius. Palyginus su kitais brangiais robotais, „Roomba“ robotai nepasižymi itin geromis baterijomis. Tik „980“ robotas gali darbuotis apie 120 minučių. Pavyzdžiui „ILIFE“ robotai darbuojasi 120-150 minučių, tačiau kainuoja bent dvigubai mažiau.
„Neato“ naudoja „lidar“ sistemą, kad nubrėžtų virtualų grindų ir viso kambario žemėlapį
Tai reiškia, kad šie robotai gali dirbti visiškai tamsioje aplinkoje ir su tuo jie neturi problemų. Neato robotas patalpą valo metodiškai, o Roomba modelis viską tvarko chaotiškiau. Taip pat pirkėjai teigė, kad „Neato“ turi stiprią siurbimo galią ir gali puikiai išvalyti kilimą, tačiau tai nėra pats storiausias kilimas. Neato robotas turi įkrovimo ir atkūrimo funkciją, leidžiančią robotui įkrauti bateriją ir tęsti darbą nuo ten, kur buvo baigta. Kaip ir „Samsung“ robotai, „Neato“ dėl savo formos gali įstrigti kai kuriose namų vietose. Taip pat yra problemų su „WiFi“ ryšio stabilumu. Visi „Neato“ robotai kuria kambario žemėlapį, tačiau jus jo nematysite savo išmaniajame įrenginyje jei robotas nepalaikys programėlės (pvz., D80 ir D85 modeliai). Naujausi modeliai, tokie kaip „Neato D5 Connected“, „Botvac Connected“ ir „Neato D7 Connected“ turi padorią baterijų veikimų trukmę, kuri siekia 90-120 minučių vienu įkrovimu. Be to, naujausi modeliai palaiko „Amazon Alexa/Google Home“, todėl juos galima valdyti paprastomis balso komandomis (tik „D80/D85“ neturi šios funkcijos).