Skip to content
Home » Koks maistas / produktai nuodingi Jūsų katei?

Koks maistas / produktai nuodingi Jūsų katei?

Kad ir kaip kartais norėtųsi palepinti savo katę gardžiais kąsneliais, turime suprasti, kad tai, kas tinka žmonėms, nebūtinai tinka ir gyvūnams. Būtent todėl naudinga žinoti, kokie maisto produktai katėms gali būti pražūtingi.

Svogūnai ir česnakai

Nors dauguma kačių baidosi česnakų ir svogūnų kvapo, tačiau kai kurios jų neatsispiria pagundai paragauti šių prieskoninių daržovių. Net ir nedidelis česnako ir svogūnų kiekis gali pakenkti raudoniesiems kraujo kūneliams ir sukelti anemiją.

Žali kiaušiniai

Katėms, panašiai kaip ir žmonėms, žali kiaušiniai gali  sukelti apsinuodijimą salmonelėmis. Nors ligos simptomai gali varijuoti, tačiau dažniausiai pasireiškia vėmimas, viduriavimas ir mieguistumas.

Šokoladas 

Šokoladas šunims gali būti mirtinas, tačiau jis taip pat ne ką mažiau pavojingas ir katėms. Šokolade yra cheminių medžiagų, kurios gali sukelti vėmimą ir viduriavimą, širdies aritmiją ar traukulius.

Alkoholis 

Alkoholiniai gėrimai gali sukelti koordinacijos sutrikimus, drebulį, kvėpavimo sutrikimus ar net staigią augintinės mirtį, todėl svarbu pasirūpinti, kad tokie gėrimai katei nebūtų pasiekiami.

Pienas

Nors dauguma kačių mėgsta pieną, tačiau tai anaiptol nereiškia, kad jis katei yra naudingas. Dauguma kačių netoleruoja laktozės, todėl net ir nedidelis pieno kiekis gali sukelti virškinimo sutrikimus.

Vynuogės ir razinos

Vynuogės ir razinos gali sukelti inkstų nepakankamumą, todėl šių produktų katei nereikėtų duoti net ir labai nedideliais kiekiais.Taip pat katėms nereikėtų duoti kepto, rūkyto ar sūdyto maisto, kuris gali lemti apsinuodijimą. Jei norite palepinti savo augintinę, rinkitės specialiai katėms  skirtą kokybišką pašarą, kurio didelį pasirinkimą rasite čia: https://evet.lt/category/maistas-katems.