Skip to content
Home » Keletas patarimų, kaip sukurti pelningą ūkio verslą

Keletas patarimų, kaip sukurti pelningą ūkio verslą

Šiais laikais dažnai sunku sukurti tvarų verslą iš ūkininkavimo. Tačiau tie, kurie tai daro, supranta, kad valdyti ūkį reikia kur kas daugiau nei tik žemės paruošimas, sodinukų sodinimas, derliaus nuėmimas ir produkcijos išvežimas į rinką. Šie žmonės valdo savo ūkį kaip verslą ir priima sprendimus, remdamiesi darbo našumu ir gebėjimu gauti pelno. Štai keletas patarimų, kaip padaryti savo ūkį pelningesnį:

1. Verslo planavimas

Gerai apgalvotas verslo planas yra bet kurios naujos įmonės pagrindas, o ūkiai nėra išimtis. Verslo planavimo procesas padeda suprasti, kas mes esame, ką norime veikti, kokius veiksmus turime atlikti, kad tai pasiektume, ir įrankius, kurių mums reikia norint įsitraukti į šį procesą. Verslo planas yra tarsi žemės ūkio sėkmės planas ir būtinas kiekvienam, norinčiam sukurti pelningą ūkio verslą.

Verslo planai taip pat gali būti svarbūs siekiant užtikrinti reikalingą finansavimą dirbamos žemės, ūkio infrastruktūros ir mašinų sąnaudoms finansuoti. Kreditoriai dažnai prašo pamatyti verslo planą net prieš svarstant paskolos paraišką.

2. Rinkos tyrimas

Viena dažna klaida, kurią daro kai kurie ūkininkai, yra pasėlių sodinimas neatlikę atitinkamų rinkos tyrimų. Jie tiesiog mano, kad jų produkcijai visada bus reikalinga rinkai. Kiti eina su tuo, ką mato darant savo kaimynus. Jie sodina tuos pačius augalus, kaip ir aplinkiniai, nes tiki, kad tai bus parduota.

Tokio žingsnio problema yra ta, kad rinka prisisotina vienos rūšies produktų, todėl ūkininkai verčia konkuruoti mažindami kainas. Jei norite sėkmingai ūkininkauti, turite rasti produktų, kuriuos galėtumėte lengvai parduoti už tokią kainą, kurios jums reikia, kad ūkis būtų pelningas.

Labai svarbu užmegzti ryšius su klientais prieš planuojant derlių. Taip pat kiekvienam, norinčiam sukurti pelningą ūkio verslą, labai svarbu registruoti, kas parduodama ir kas neparduodama, ir suprasti kiekvieno derliaus pelningumą.

3. Tinkamo pasėlio pasirinkimas

Renkantis savo ūkio pasėlių planą, reikia atsižvelgti į daugybę veiksnių. Kai kurie iš jų yra biologiniai, kiti yra ekologiški, o kai kurie susiję su žiniomis ir įranga, reikalinga sėkmingai gamybai.

Daugelis smulkių ūkininkų pradeda nuo greitai augančių vienmečių augalų, o vėliau pereina prie sudėtingesnių daugiamečių augalų. Labai svarbu suprasti, kas gerai auga jūsų klimato sąlygomis ir dirvožemyje, ir dažnai tai gali apimti bandymų ir klaidų procesą. Jūsų rinkodaros strategija taip pat turės įtakos jūsų derliaus pasirinkimui.

Įmonės biudžeto naudojimas siekiant suprasti kiekvienos auginamos kultūros pelningumą gali būti neįkainojama priemonė, padedanti išsirinkti jūsų ūkiui tinkamiausias kultūras. Įmonės biudžeto sudarymas taip pat labai svarbus verslo planavimo procesui ir gali padėti užsitikrinti kapitalą, reikalingą pelningam ūkio verslui sukurti.

4. Pasirinkite atitinkamas technologijas

Norint sukurti pelną nešantį ir inovatyvų ūkį, jums derėtų atkreipti dėmesį į populiarėjančias tarp ūkininkų technologijas, palengvinančias darbą ir padidinančias ūkio nešamą pelną. Reiktų aktyviai domėtis žemės ūkio naujovėmis, palaikyti nuolatinį ryšį su kitais ūkininkais, galbūt kartas nuo karto sudalyvauti reikiamos tematikos seminaruose ir kituose kolegų suvažiavimuose. Kad būtų lengviau įsivaizduoti, ką turime galvoje, tai pateikiame pavyzdžius:

  • Lygiagretaus vairavimo sistema;
  • Automatinio vairavimo sistema;
  • Grūdų drėgmės matuokliai (atitinkamai auginančios kultūroms);
  • Ir daug daug kitų inovatyvių technologijų.