Skip to content
Home » Sugedo automobilis kelyje. Pagrindiniai žingsniai: ką būtina padaryti?

Sugedo automobilis kelyje. Pagrindiniai žingsniai: ką būtina padaryti?

Kai jūsų automobilis papuola į avariją arba sugenda ir juo nebegalima pajudėti iš vietos arba nutempti lanksčia vilktimi, tada reikalinga rimta pagalba. Tralo paslaugos – šiuo atveju bus kaip tik tai, ko reikia. Šias paslaugas galima užsakyti ir iš anksto numatytai dienai, jei, pavyzdžiui, jums reikėtų iš daugiabučio namo kiemo pašalinti nevažiuojantį automobilį ir pan.

Ką reikia atlikti norint užsisakyti tralo paslaugas, kai esate kelyje papuolę į nepavydėtiną padėtį?

Sugedus kelyje automobiliui arba su juo patekus į avariją ar kitokią bėdą svarbiausi nepradėti panikuoti. Paskambinę pagalbos telefonu 112, paprašykite jus sujungti su artimiausia tralo paslaugas siūlančia įmone, susisiekę su ja, nurodykite kaip įmanoma tiksliau jūsų buvimo vietą, apibūdinkite pagrindinius orientyrus, galinčius atvesti pagalbą pas jus. Paskui reikia pasakyti jūsų transporto priemonės tipą ir nelaimės pobūdį, kad paslaugos teikėjai galėtų nustatyti, kokio tipo tralas gali būti reikalingas, kad be jokių nesklandumų galėtų evakuoti jūsų automobilį.

Kada gali kilti keblumų dėl tralo paslaugų?

Sudėtingesnė situacija gali susidaryti tada, jei jūsų transporto priemonė sveria daugiau nei pusketvirtos tonos, nes tada prireiks galingesnio pajėgumo tralo, todėl, negaišdami laiko, informuokite būsimus pagalbos teikėjus apie jūsų mašinos svorį. Taip pat perspėkite ir apie tai, kiek kartu su jumis iki nelaimės važiavo keleivių, nes senesnio modelio pagalbos tralo kabinoje telpa tik trys keleiviai. Jei jums į pagalbą atskubės naujo tipo tralas, tada problemų dėl keleivių skaičius nekiltų, nes jame yra padidinta kabina su dar viena eile sėdynių, tad toks tralas gali vežti šešis keleivius.

Kada pagelbės tik tas tralas, kuris turi hidraulinę platformą?

Ypatingų problemų gali kilti, jei tektų evakuoti sportinį automobilį, nes jų pakaba būna žema. Daug papildomų rūpesčių sukeltų ir smarkiai avarijoje nukentėję automobiliai, nes jų priekis ir ratai gali būti suniokoti nepataisomai, tad juos būtų labai sunku užkelti ant tralo. Tokioje situacijoje tinka tik tralas su hidrauline platforma, ant kurios įmanoma užtempti automobilį nepažeidžiant jo dugno ir kitų žemai atsidūrusių detalių.