Skip to content
Home » Renkamės terasos grindis. Pataria specialistas

Renkamės terasos grindis. Pataria specialistas

Galime drąsiai sakyti, kad grindų danga terasoje – vienas svarbiausių, o gal net ir pats svarbiausias elementas. Jeigu galima šiek tiek sutaupyti renkantis terasos stogo dangą arba sieneles, tai kalbant apie grindis – kokybė yra itin svarbi. Tai leis išvengti papildomų investicijų metų eigoje, grindys išliks kokybiškos, patvarios, galimai jas teks minimaliai atnaujinti tik kas 5-erius metus.

Renkantis grindis reikia remtis ne madomis, tačiau klimato, kurioje jos turės “tarnauti”, sąlygomis.

Terasinės lentos

Lietuviškas, klasikinis, ne tik akiai, tačiau ir širdžiai malonus pasirinkimas yra terasinės lentos. Tai gali būti paprastos, medinės lentos arba specialios, WPC (kompozito) lentos. Vienas svarbiausių šių lentų privalumų – atsparumas aplinkos poveikiui. Nereikia žiemomis, rudens metu uždengti terasų – lentos nuo didelės drėgmės bei šalčio nepakeis savo savybių. Taip pat jose “nesiveis” pelėsis bei įvairios bakterijos, kurios ilgainiui “suvalgo” paprastas, medines grindis. Džiugina ne tik ilgaamžiškumas, tačiau ir tokių lentų estetika, galiausiai, lengva ir paprasta priežiūra.

Akmens masės plytelės

Daugeliui žmonių patinka, kad plytelės gali būti labai įvairių matmenų, dekoruotos labai skoningais raštais, spalvomis, tad iki mažiausių smulkmenų susikurti norimo stiliaus terasą gali kiekvienas. Galiausiai, akmuo yra tradicinė, daugelyje sferų naudojama medžiaga, tad – patikrinta laiko, stabili bei ilgaamžė.

Visgi, akmens masių plytelių kaina – prieinama ne kiekvienam. Dažniausiai plytelės yra montuojamos ant aliuminio karkaso, o būtent jis ir sudaro nemažą investicijų dalį. Taip pat šios grindys, nors akmuo ir yra patvarus, nėra atsparios smūgiams, gali skilti net ir nuo nukritusio vaiko žaislo. Galiausiai, vasaros metu jos labai įkaista, tad nebus galimybės vaikščioti basomis.

Jūrinė plokštė

Pigesnis, tačiau ne toks patogus, ne toks gražus ir ne toks ilgaamžis pasirinkimas, yra jūrinė plokštė. Kurta tikrai ne terasos grindims, tačiau kai kurie jas renkasi. Ypač tie, kurie taupo. Dažniausiai tokios plokštės yra dedamos ant palečių. Vienintelis privalumas – kaina. Tačiau nepamirškite, kad dėl nepritaikomumo tokios terasos grindys ilgai netarnaus, tad ieškantiems ilgaamžio sprendimo – neverta investuoti į laikinas konstrukcijas.