Kokios priemonės padeda tobulėti vaikams?

Vaikų lavinimas yra viena iš užduočių, kuri turi būti atlikta vaikystės periodu. Šiuolaikinius vaikus sunku sudominti veiklomis, nes jie yra apsupti technologijų, todėl tėvai nuo pat mažumės turėtų parodyti vaikui, kad egzistuoja ne vien išmanusis įrenginys. Nors technologijų pasaulis laikomas inovatyviu, jaunam žmogui svarbu pereiti per skirtingus etapus, o tik tada (jeigu nori) rinktis virtualų pasaulį.

Kodėl svarbu nepamiršti tradicinių žaislų?

Nors ir kaip kyla pagunda pirkti šviečiančius, įvairius mygtukus turinčius ir garsus skleidžiančius garsus žaislus, vis dėlto vaikų psichologai rekomenduoja rinktis tokius žaislus, kurie neturi jokių baterijų. Žaislai, kurie patys pasako, ką ir kaip reikia daryti, neskatina vaiko mąstymo bei kūrybiškumo. Tokie žaislai, kaip konstruktoriai, Lego arba paprastos kaladėlės, leidžia vaikui išreikšti savo vaizduotę ir sukurti kažką savito. Vaiką reikia skatinti pačiam galvoti, kaip statyti ar dėlioti žaidimo objektus. Jis gauna galimybę suprasti, kaip juda ir statosi tam tikri objektai. Tradiciniai žaislai skatina vaiką savarankiškai spręsti iškilusias problemas ir priimti sprendimus.

Deja, bet technologijos leidžia smegenims tinginiauti, todėl itin svarbu, kad vaikas su jomis turėtų kuo mažesnį santykį. Vėliau, kai vaikas išmoks gyventi be technologijų pasaulio, galės pradėti susipažinti su inovacijomis, kurios jam padės tik paskleisti jau įgytas žinias.

Būtina skaityti!

Tiesa, yra tėvelių, kurie skaitymą prisimena, kaip kančią ir sau yra pasižadėję, kad jau savo vaikų, tai tikrai nevers skaityti. O versti ir niekas nesako. Deja, mokomieji filmukai dar neatneša tokios naudos, kaip skaitymo galia. Vaikas, kuris nuolat girdi, kaip jam yra skaitoma – ateityje duoda naudos ir didina jo intelekto koeficientą. Skaitymas vaiką mokina koncentracijos, lavina fantazijos ir vaizduotės pasaulį, plečia žodyną bei akiratį. Šie įgyti gebėjimai pravers vėliau, kai vaikas pradės lankyti darželį ir mokyklą – jam lengviau bus socializuotis ir komunikuoti su aplink esančiais žmonėmis. Taip pat jūsų vaikui bus lengviau išmokti skaityti ir pažinti raides, kadangi jau nuo pat mažumės bus diegiami šie įgūdžiai.

Atverkite vaikų kūrybiškumą

Nors šiuolaikinėje rinkoje apstu įvairiausių žaislų, geriau paskatinkite savo vaiką sukurti savo svajonių žaislą. Ši kūrybos pertraukėlė skatins vaiko pasitikėjimą savomis jėgomis bei lavins kruopštumo įgūdžius. Juk visi pamename, kaip anksčiau būdavo smagu siūti lėlėms drabužėlius ar lankstyti lėktuvėlius, o vėliau juos papuošti. Kūrybiškumo reikalaujanti veikla lavina smulkiąją motoriką, o juk norint sukurti originalų žaislą reikia pasitelkti tikslumą, kantrybę, vaizduotę bei kruopštumą. 

Pradžioje žaislus galite kurti kartu su savo vaiku. Vėliau, kai pamatysite, kad vaikas „pagavo kampą“, leiskite jam pačiam, individualiai pasitelkti į kūrybą (nebent pats paprašys jūsų pagalbos). Taip pat suteikite jam įvairiausių medžiagų ir paaiškinkite, ką su jomis galima nuveikti. Na, o netrukus namuose galėsite atidaryti kūrybiškumo būrelį!